Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cofające się paliwo.


tpwalencik

Rekomendowane odpowiedzi

Siema 

Mam problem z uciekającym paliwem w 1.9 AFN . wymieniłem zaworek zwrotny na filtrze paliwa, wcześniej wstawiłem dodatkowo uniwersalny zaworek zwrotny na przewodzie zasilającym z baku. Przewody wymieniłem, na przeźroczyste i widzę że po zgaszeniu silnika z filtra do zasilania z baku cofają się bańki powietrza, po jakimś czasie przewód jest pusty do tego wstawionego zaworka.  Czyli tak jakby uciekało z filtra powrotem . Czy ten zaworek na filtrze ( nowy) może być wadliwy ? jak w niego dmucham przez króćce to w jedną stronę normalnie puszcza a w drugą tylko lekki opór jest. czy nie powinien całkowicie blokować przelot w jedną stronę ? czy blokuje tylko wylot od dołu z filtra? Po kilkunastu minutach już ciężko odpala, a po nocy już tragedia, jak by pusty filtr całkiem był.  

Edytowane przez tpwalencik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zgodnie z obrazkiem, tylko w przewodzie 7 zbiera się powietrze i nie mam pojęcia skąd.  Na tym przewodzie 7 mam zaworek zwrotny i od filtra do niego wypełnia się powietrzem. Wychodzi na to, że z filtra wysysa paliwo przewodem 6.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba temat ogarnięty bo chyba potrzebowało kilku kilometrów przegonić żeby dobrze się odpowietrzyło. W piątek wsadziłem nowy filtr i zaworek na filtrze, po odpaleniu trochę tylko pochodził na wolnych obrotach i potem po zgaszeniu wypełnił się powietrzem ponownie. Teraz po dłuższej jeździe trzyma paliwo już od kilku godzin, powinno być ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...