Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapłon


Kastet 21_23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa pilna bo na 9 do roboty :-(  od paru dni trochę obroty falowały to postanowiłem świece przeczyscić no i wtedy się zdziwiłem bo tam były 2 fajki i 1 nie wiem kaseta no w każdym razie tam pod tą kasetką na świecach był olej no wiadomo silnik oleju pije w hektolitrach to i dolewki co chwila w każdym razie jak odkręciłem te świece żeby je przeczyscić to olej nalał się na gary świece wkręciłem fajki elegancko weszły tylko kasetka wyskakiwała a że zmęczony byłem to po chamsku przykręciłem ją i część odpalam silnik się telepie i strzela mówię wepne komputer ale  wejście jakieś dziwne no ale raczej nie trzeba kompa ani być inteligentem żeby widzieć co jest grane tylko ta kasetka troche rozwalona była i taka uszczelka w 1 miejscu wystaje i moje pytanie czy ta uszczelka jest po to żeby olej w razie co się tam nie dostał czy po to żeby iskra nie przeskakiwała czy coś innego zepsułem a no i świece śmietnik bo pordzewiałe ale szykuję się do wymiany zawiechy przedniej czyli 500 zł pójdzie więc na razie nie będę wymieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało składnie napisane więc zacznijmy od początku. Masz tam 2 kable na dwa pierwsze cylindry, 3 i 4 cylinder ma założone fajki bezpośrednio na świece. Każdy styk do świecy jest w gumowej osłonie po to żeby nie przeskoczyła iskra i żeby sama fajka pewnie siedziała. Jeśli gumy są spękane lub źle siedzą może przeskakiwać iskra i stąd nierówna praca silnika. Miałem podobnie u siebie. Na 1 i 2 cylindrze czyli na kablach fajki masz na wcisk natomiast te bezpośrednio z cewki na 3 i 4 cylinder są na sprężynie i dociskając cewkę do silnika dobrze stykasz fajkę z świecą. Dlatego cewka musi być dobrze dokręcona ale wiadomo że z umiarem. Zobacz też czy sama cewka zapłonowa nie jest gdzieś popękana (miejsce przykręcenia kabelka z oczkiem głównie oraz od dołu, tam miałem u siebie pęknięte). Świece wymień na nowe, gumy na fajkach jeśli spękane to też. Jeśli świece pływają w oleju to do wymiany uszczelka pod pokrywą bo to też skraca żywotność a tym olejem który spłynął się nie przejmuj, przepali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pieterb napisał:

Przemku patrz tu 

jest jeszcze lepszy poste tego samego autora  :P

Widziałem :D ale że w tym temacie więcej jakichkolwiek informacji to tu odpisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...