Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie da się odpalić samochodu dwa błędy. zawór n108 i n109 open or short to ground. Silnik AFN


panmaterski

Rekomendowane odpowiedzi

Immo w uproszczeniu działa tak: w momencie przekręcenia kluczyka sprawdza czy jest on przypisany do danego pojazdu i ustawia "uruchomienie silnika dozwolone" na 1-tak lub 0-nie. Sterownik silnika pyta immo czy jest zgoda na start, jeżeli brak to gasi silnik właśnie po tych ~2 sekundach.

Gdyby Twój alarm faktycznie miał działać tak jak mówisz to musiał by ingerować w komunikację między ECU a immo co nie jest niemożliwe ale pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu. Dobrze by było dojść co to za alarm i sprawdzić jakie ma funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 07:44, RaThek napisał:

Immo w uproszczeniu działa tak: w momencie przekręcenia kluczyka sprawdza czy jest on przypisany do danego pojazdu i ustawia "uruchomienie silnika dozwolone" na 1-tak lub 0-nie. Sterownik silnika pyta immo czy jest zgoda na start, jeżeli brak to gasi silnik właśnie po tych ~2 sekundach.

Gdyby Twój alarm faktycznie miał działać tak jak mówisz to musiał by ingerować w komunikację między ECU a immo co nie jest niemożliwe ale pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu. Dobrze by było dojść co to za alarm i sprawdzić jakie ma funkcje.

Zainstalowalem emulator i póki co błędów brak a i zasilanie podaje tak jak należy. Jedynie z czym teraz jest problem to z nastawnikiem.. myślę nad taka opcja że wtryski mogą być zapieczone ponieważ auto nie chce odpalić do momentu kiedy ustawie nastawnik pod Max. Ale wtedy oczywiście zgaszenie auta nie jest możliwe. Jedynie mozna awaryjnie gasić. Doszedłem do wniosku że jutro przeloze pompę z nastawnikiem i wtryskami ze starego silnika bo już nie mam czasu dalej gdybać. Dobrze że chociaż już wrócił komputer do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...