Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brązowy płyn chłodniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

dzisiaj zauważyłem, że płyn chłodniczy w zbiorniczku przybrał dziwny, ciemniejszy kolor. Gdy go otworzyłem, w środku okazało się, że płyn zamiast różowego jest rdzawobrązowy. A po powierzchni pływają malutkie czarne "okruszki". Bulgotania nie było, rosołowych oczek w płynie nie ma. Silnik trzyma swoje 90°. Tylko kolor jest inny i te okruszki.

Dmucham na zimne, ale czy powinienem obawiać się najgorszego, czyli uszkodzonej uszczelki pod głowicą?

Opublikowano
8 godzin temu, chchudy napisał:

Witam,

dzisiaj zauważyłem, że płyn chłodniczy w zbiorniczku przybrał dziwny, ciemniejszy kolor. Gdy go otworzyłem, w środku okazało się, że płyn zamiast różowego jest rdzawobrązowy. A po powierzchni pływają malutkie czarne "okruszki". Bulgotania nie było, rosołowych oczek w płynie nie ma. Silnik trzyma swoje 90°. Tylko kolor jest inny i te okruszki.

Dmucham na zimne, ale czy powinienem obawiać się najgorszego, czyli uszkodzonej uszczelki pod głowicą?

Robiłeś dolewkę płynu? Bo ten kolor i drobiny to korozja,dzieje się tak jak doleje się niewłaściwy płyn do układu chłodzenia. Pozbądź się tego płynu z auta,przepłukaj układ i zalej nowy płyn.

Opublikowano

Też miałem po zakupie jakiś brudny ten płyn ale zlanie starego, plukanie i zalanie nowego rozwiązało problem. Od dwóch lat trzyma kolor jak w butelce.

Opublikowano
11 godzin temu, chchudy napisał:

Witam,

dzisiaj zauważyłem, że płyn chłodniczy w zbiorniczku przybrał dziwny, ciemniejszy kolor. 

Korozja postępuje miesiącami a nie z dnia na dzień.

Aby płyn zmienił barwę to tej rudej musi być sporo w układzie.

Jaki dokładnie masz ten silnik ALT/ 1,2 TFSI ? i kiedy wymieniałeś płyn ?.

Edytowane przez KINIAM

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, pila24 napisał:

Robiłeś dolewkę płynu? Bo ten kolor i drobiny to korozja,dzieje się tak jak doleje się niewłaściwy płyn do układu chłodzenia. Pozbądź się tego płynu z auta,przepłukaj układ i zalej nowy płyn.

Nic nie dolewałem. Właśnie mam zamiar przepłukać układ i zalać nowy.

 

Opublikowano
6 godzin temu, KINIAM napisał:

Korozja postępuje miesiącami a nie z dnia na dzień.

Mi kiedyś mechanior dolał g11,po tygodniu już było cappuccino w zbiorniczku wyrównawczym. Jak zachodzi reakcja płynów to korozja pojawia się migiem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.