Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

UK Audi A5 F5 2017 2.0 TDI 190KM Białe Coupe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To jest samopoziomowanie. 

Opublikowano
6 minut temu, Muskel1 napisał:

To jest samopoziomowanie. 

ok.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, tom.1 napisał:

Dzieki. To moze bedziesz wiedzial cos o swiatlach . Kiedys jadacz uk na kontynent przyklejalismy naklejki na lampy zeby zmienic kat swiatla. A mam te LED-y i slyszalem ze nie trzeba naklejac bo one koryguja strumien swiatla. :eusathink:

Miałem okazję być dziś u dilera Audi, i z ciekawości zapytałem. Oficjalna wersja jest taka, że światła LED w B9 to zupełnie inna technologia, niż xenony w B8. Strumień światła jest rozprowadzony równomiernie po obu stronach, przez co nie ma znaczenia czy ruch jest prawostronny czy lewostronny. Nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach świateł, nie będą razić samochodów z naprzeciwka, dlatego nie ma żadnej opcji w MMI. Można spokojnie z UK jechać na kontynent. 

Opublikowano
17 godzin temu, dazwid napisał:

Miałem okazję być dziś u dilera Audi, i z ciekawości zapytałem. Oficjalna wersja jest taka, że światła LED w B9 to zupełnie inna technologia, niż xenony w B8. Strumień światła jest rozprowadzony równomiernie po obu stronach, przez co nie ma znaczenia czy ruch jest prawostronny czy lewostronny. Nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach świateł, nie będą razić samochodów z naprzeciwka, dlatego nie ma żadnej opcji w MMI. Można spokojnie z UK jechać na kontynent. 

Dzieki za info. Tak dla uscislenia to mam a5 f5 model . Pozdrawiam

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 24.11.2021 o 14:07, dazwid napisał:

Więc ciąg dalszy modzenia :wink:

Wczoraj wpadły skórzane podłokietniki. Swoją drogą solidnie to siedzi, trzyma je aż 16 wkrętów :decayed: 

Same podłokietniki, niby detal, ale jasne przeszycia dodają uroku temu wnętrzu, ciężko to uchwycić na zdjęciach: 

20211119_185046.jpg

20211120_123846.jpg

20211121_132211.jpg

 

Druga rzecz jaką się udało zrobić, to dodatkowe podświetlenie ambiente. Mój samochód nie jest wyposażony w pełny pakiet QQ2 i w miejscu gdzie jest pasek nad klamką nie ma podświetlenia, tak jak jest to w pełnej wersji. 

Natomiast samochody wyposażone w Audi Side Assist/ Exit Warning Assist mają wszystko co potrzeba, aby rozświetlić ten pasek, poza diodą :facepalm: Dotyczy to również A4 B9. Widać to na zdjęciu poniżej, w "tubkę" na końcu której powinien być moduł led, jest wstawiona zaślepka( zaznaczone na czerwono):

20211119_18335911.jpg

 

Zatem zaślepka wyleciała i wpadł ori moduł led, który wpiąłem w piny od reszty światła ambiente: 

 

20211119_183435.jpg

20211119_184146.jpg

20211119_211241.jpg

 

Wszystko działa jak należy i współpracuje z Audi Exit Warning, czyli białe światło gaśnie po aktywacji systemu, widać to na filmiku poniżej: 

 

 

Kolego, trochę odkopałem - masz może nr tego modułu? Trzeba coś lutować czy tylko wpinka?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 11.03.2022 o 09:17, czarny69 napisał:

Kolego, trochę odkopałem - masz może nr tego modułu? Trzeba coś lutować czy tylko wpinka?

Nr. modułu 8W0 947 356 F. Trzeba się podpiąć pod obecne światło ambient, ja to zrobiłem bez lutowania. Otworzyłem kostkę i wpiąłem dwa piny razem :thumbup1:

  • 2 lata później...
Opublikowano
  • Autor

 

Już 5 lat z samochodem i ponad 40 tys. km.

 

Samochód przez ten czas sprawuje się naprawdę dobrze, bez żadnych poważnych awarii – wciąż cieszy jak pierwszego dnia.

 

Z 'poważniejszych' napraw, które pamiętam, to uszkodzony kondensator klimatyzacji i sterownik od AdBlue (wilgoć) – obie rzeczy naprawiłem samodzielnie. Poza tym tylko wymiany oleju i filtrów, i samochód śmiga."

20240813_223825.thumb.jpg.3445b1e0045c3d11a64dd5175fe6e804.jpg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 24.11.2021 o 14:07, dazwid napisał(a):

Więc ciąg dalszy modzenia :wink:

Wczoraj wpadły skórzane podłokietniki. Swoją drogą solidnie to siedzi, trzyma je aż 16 wkrętów :decayed: 

Same podłokietniki, niby detal, ale jasne przeszycia dodają uroku temu wnętrzu, ciężko to uchwycić na zdjęciach: 

20211119_185046.jpg

20211120_123846.jpg

20211121_132211.jpg

 

Druga rzecz jaką się udało zrobić, to dodatkowe podświetlenie ambiente. Mój samochód nie jest wyposażony w pełny pakiet QQ2 i w miejscu gdzie jest pasek nad klamką nie ma podświetlenia, tak jak jest to w pełnej wersji. 

Natomiast samochody wyposażone w Audi Side Assist/ Exit Warning Assist mają wszystko co potrzeba, aby rozświetlić ten pasek, poza diodą :facepalm: Dotyczy to również A4 B9. Widać to na zdjęciu poniżej, w "tubkę" na końcu której powinien być moduł led, jest wstawiona zaślepka( zaznaczone na czerwono):

20211119_18335911.jpg

 

Zatem zaślepka wyleciała i wpadł ori moduł led, który wpiąłem w piny od reszty światła ambiente: 

 

20211119_183435.jpg

20211119_184146.jpg

20211119_211241.jpg

 

Wszystko działa jak należy i współpracuje z Audi Exit Warning, czyli białe światło gaśnie po aktywacji systemu, widać to na filmiku poniżej: 

 

 

 

 

 

Masz może numer tego modułu led I czy w tylnich boczkach masz też zrobione ? 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Zderzak przedni występował w Twoim roku samochodu w jakich wersjach? Zwykłej, SLINE, S i RS? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.