Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik asystenta zmiany toru jazdy ?!


tomasm64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prośba o wskazanie miejsca w aucie, w którym znajduje się sterownik asystenta zmiany toru jazdy.

727ecbf39926.jpg

Wywaliło mi taki błąd i chcę sprawdzić co i jak ?! Może przełącznik przy lusterku kierowcy a może coś ze sterownikiem. Zawsze działał bez problemów, zresztą rzadko był wykorzystywany !!!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radary siedzą pod tylnym zderzakiem. Po lewej stronie master J769  a po prawej slave J770. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykręcaj go bo jak zmienisz jego położenie będzie trzeba przeprowadzić kalibrację. 

Organoleptycznie nic tam raczej nie zobaczysz. Sterownik dookoła klejony i nie da się do niego zajrzeć. Najczęściej dostaje się do niego po pewnym czasie woda i to jest powodem usterki. Jedyne co możesz zmierzyć to to, czy dochodzi do niego napięcie, sprawdzić parę parameteów w blokach pomiarowych, ewentualnie przewody czy nie są uszkodzone. Ale tak jak pisałem w większości przypadków ten błąd świadczy o usterce sterownika.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli ten "system" jest niesprawny to w MMI info wyświetla się na szaro !?

183ded79edb0.jpg  cf6b0d1855c4.jpg

Może go "wywaliło" z systemu i może sprawdzić w zielonym menu, czy jest aktywny i odhaczyć go?! Muszę sprawdzić!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W zielonym menu wszystko OK. 
Sprawdziłem niektóre wartości bloków pomiarowych: 63d4bfbfcabc.jpg

tylko nie wiem, czy z tych coś wynika ?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na szaro bo jest usterka. Samo z siebie się nie wykoduje. Błąd jest jednoznaczny - usterka. Aby się dostać do radarów należy ściągnąć zderzak. Radary siedzą jakby pod lampami ok 20-30 co pod lampami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana modułu wiąże się ze zdejmowaniem CP, czy może on nie ma ochrony ?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim modelu radary siedzą nawet w tylnym zderzaku, więc już samo  ściągnięcie zderzaka wiąże się z kalibracją. 

 

20210929_182251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...