Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sterownik asystenta zmiany toru jazdy ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Prośba o wskazanie miejsca w aucie, w którym znajduje się sterownik asystenta zmiany toru jazdy.

727ecbf39926.jpg

Wywaliło mi taki błąd i chcę sprawdzić co i jak ?! Może przełącznik przy lusterku kierowcy a może coś ze sterownikiem. Zawsze działał bez problemów, zresztą rzadko był wykorzystywany !!!

Edytowane przez tomasm64

Opublikowano

Radary siedzą pod tylnym zderzakiem. Po lewej stronie master J769  a po prawej slave J770. 

Opublikowano
  • Autor

OK, dzięki, muszę sprawdzić ten J770 !!!

Opublikowano

Nie wykręcaj go bo jak zmienisz jego położenie będzie trzeba przeprowadzić kalibrację. 

Organoleptycznie nic tam raczej nie zobaczysz. Sterownik dookoła klejony i nie da się do niego zajrzeć. Najczęściej dostaje się do niego po pewnym czasie woda i to jest powodem usterki. Jedyne co możesz zmierzyć to to, czy dochodzi do niego napięcie, sprawdzić parę parameteów w blokach pomiarowych, ewentualnie przewody czy nie są uszkodzone. Ale tak jak pisałem w większości przypadków ten błąd świadczy o usterce sterownika.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Żeby do niego jakoś dojść trzeba zwalać tylny zderzak ?!

Opublikowano
  • Autor

Czy jeśli ten "system" jest niesprawny to w MMI info wyświetla się na szaro !?

183ded79edb0.jpg  cf6b0d1855c4.jpg

Może go "wywaliło" z systemu i może sprawdzić w zielonym menu, czy jest aktywny i odhaczyć go?! Muszę sprawdzić!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W zielonym menu wszystko OK. 
Sprawdziłem niektóre wartości bloków pomiarowych: 63d4bfbfcabc.jpg

tylko nie wiem, czy z tych coś wynika ?!

Edytowane przez tomasm64

Opublikowano

Jest na szaro bo jest usterka. Samo z siebie się nie wykoduje. Błąd jest jednoznaczny - usterka. Aby się dostać do radarów należy ściągnąć zderzak. Radary siedzą jakby pod lampami ok 20-30 co pod lampami

Opublikowano
  • Autor

Wymiana modułu wiąże się ze zdejmowaniem CP, czy może on nie ma ochrony ?!

Edytowane przez tomasm64

Opublikowano

Zdjęcie CP, kodowanie i kalibracja.

Opublikowano

W Twoim modelu radary siedzą nawet w tylnym zderzaku, więc już samo  ściągnięcie zderzaka wiąże się z kalibracją. 

 

20210929_182251.jpg

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.