Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Gaśnie po odpaleniu - prawdopodobnie mapa wtrysku


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,

Panowie mam powazny poblem a mianowicie po odpalemu zimnego silnika auto gaśnie ,przestaje pracować na 1,2,3 cylinder i gaśnie i tak czasmi 3-4 razy zanim zacznie poprawnie pracować. Sprawdziłem przaktycznie wsztstko immo, przewody,przepustnica=adaptacja,nie lapie lewego powietrza.wag nie pokazuje nic co by miało wpływ na te objawy.

Moje podejżenia skłaniają się ku mapia wtr. gazu zakłuca mapę wtr. benzyny. Dlaczego tak sądzę, jeżdziłem ponad tydzień na penzynie było ok. wystarczyło przejechanie kilku km. ma gazie i następnego dnia rano znów kłopot:((

Najlepsze jest to ze moi fachowcy od gazu niewiedzą jak to można naprawić,Może jakieś wskazówki jak do tego podejść???

Jeśli ktoś przerabiał ten temat byłbym wdzięczny za wskazówki.

czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co właściwie pokazuje VAG ?

Jeżeli nawet LPG ma złe ustawienia i ma negatywny wpływ na mapę BP to nie aż taki.Raczej nie ma to związku z odpalaniem.

Objawy jakie opisujesz mogą mieć raczej związek z cewkami ,fajkami,świecami.(W.N.)

Muszę przyznać że Twoi gazownicy mają bardzo wąską specjalizacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj w grupę 032 i napisz co tam widzisz, ale jeżeli "vag nie pokazuje nic" to mogą to nie być rozjechane mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wag pokazał mi sonde i coś z doładawaniem powietrza, ale moim zdaniem jest to spowodowane tym dławieniem silnika na zimnym, Generalnie problem zaczął sie od pierwszwej regulacji przez moich fachowców począwsz od zalepiającej się listwy, Poprzez " za mały parownik" ku... 350 zł na marne twierdził za jest do 120 KM i nie da rady 150 KM pociągnąć okazuje się kwestia zgrania obniżasz moc na wyższym zakresie i auto nie szarpie, i teraz to odpalanie zimnego silnika i wszystko układa się w zgrabną całość :((((

Dzisiejszej nocy poprawiłem masę auta odłączyłem akumulator, rano podpiołem aku. zaadoptowałem przepustnice i super ssanie działało Oczywiście benzynka :)))

Pośmigam troszkę na PB i muszę gdzieś jechać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Wag pokazał mi sonde i coś z doładawaniem powietrza," z tego co wiem to dla silnika 1,8T 150PS to nie jest jakaś tam błahostka

i dobrze by było jak byśmy poznali kody błędów,które jak przypuszczam będą się powtarzać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

począwsz od zalepiającej się listwy, Poprzez " za mały parownik" ku... 350 zł na marne twierdził za jest do 120 KM i nie da rady 150 KM pociągnąć okazuje się kwestia zgrania obniżasz moc na wyższym zakresie i auto nie szarpie, i teraz to odpalanie zimnego silnika i wszystko układa się w zgrabną całość :((((

To zdradź nam co ty tam wogóle masz pod maską??? i skąd ta teoria o obnizeniu mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Tak powiedział że nie da rady jednak jestem innego zdania

Instalka stag 300-4 a parownik obecnie niewiam co wstawił no ale to nie zmienia faktu że gaz zakłuca mi Benzynę

Jeżdzę 4 dzień tylko na BP i wszstko jest oki i ssanie załącza się jak powinno a do tej pory załączało sięjak mu się przypomniało nie wiecie kto był by w stanie skopiować mapę wytrysku BP i skalibrować ja do LPG ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...