Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odłączone rurki chłodzenia spalin?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Niedawno naprawiałem samochód, wałek, uszczelka, szklanki itp. Przy odebraniu samochodu powiedział, że pominął mi podłączenie rurek na foto. Jest to chyba od chłodzenia spalin? Powiedział, że z czegoś tam się delikatnie sączy i, że bez sensu to podpinać bo to ekologia. Zastanawiam się jaką rolę pełnią te rurki  (odpięte dwie jedna pod drugą) i czy rzeczywiście można tak jeździć?

249097958_577300713546495_1319486407661439943_n.jpg

250234423_1456432581409203_1641315955431404033_n.jpg

250222794_1320068318432803_447002210455351050_n.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

up

Opublikowano
W dniu 1.11.2021 o 10:33, Avari napisał:

Witam,

Niedawno naprawiałem samochód, wałek, uszczelka, szklanki itp. Przy odebraniu samochodu powiedział, że pominął mi podłączenie rurek na foto. Jest to chyba od chłodzenia spalin? Powiedział, że z czegoś tam się delikatnie sączy i, że bez sensu to podpinać bo to ekologia. Zastanawiam się jaką rolę pełnią te rurki  (odpięte dwie jedna pod drugą) i czy rzeczywiście można tak jeździć?

249097958_577300713546495_1319486407661439943_n.jpg

250234423_1456432581409203_1641315955431404033_n.jpg

250222794_1320068318432803_447002210455351050_n.jpg

Cześć, to jest obieg płynu chłodniczego do chłodnicy EGR, do chlodzenia spalin bo to że jest egr to nie wystarczy jak spaliny mają wysoka temperaturę to i tak słabo z tą ekologia, a więc trzeba było jeszcze schłodzić te spaliny i po tym zabiegu zeczywiscie jest super ekologicznie. :)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za objaśnienie. Czy są jakieś negatywne skutki dla samochodu gdy będę jeździł z tymi rurkami tak jak na foto?

Opublikowano

Nie wiem jak zniesie to ta chłodniczka ale raczej nie tylko ekologia

Opublikowano

Oprócz ekologii również ekonomia. Bez chłodnicy silnik wolniej sie nagrzewa przez co wiecej pali- szczególnie zauważalne jeżdżąc duzo po mieście. Moje bpw bez chłodnicy spalin osiągało 90 na blacie 4km dalej podczas jazdy autostradowej przy tej samej temperaturze zewnętrznej. Moja puszczała wiec ja rozciąłem i pospawałem... ?

 

A tak w ogóle... Wałek, uszczelka, szklanki... 

Uszczelka? Na co oddałeś auto do mechanika? Czyżby auto dymiło na biało i mechanik stwierdził uszczelkę pod głowicą? Wymienił uszczelkę i sie okazalo ze nadal kopci bo winna jest chlodnica spalin?

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor

Czyli rozumiem, że ty naprawiłeś problem. A czy wiesz ile kosztuje wymiana tej części która popuszcza? 

 

Oddałem auta po dymiło na biało i uciekał płyn, wymienił uszczelke wałek szklanki itp. Kopcić przestało, dodatkowo zauważył te pocenie się na tym elemencie który mi odłączył i powiedział, że to ekologia i, że jak chce to będziemy to mogli ogarnąć, wtedy się nie decydowałem bo dużo forsy poszło. Zastanawiam się czy to naprawiać jak mówisz o ekonomi

Opublikowano

Zerknij na allegro: 038131513S

Pewnie uszczelka byla wymieniana niepotrzebnie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 23.12.2021 o 19:11, nadybek napisał:

Zerknij na allegro: 038131513S

Pewnie uszczelka byla wymieniana niepotrzebnie.

No nie stety w moim przypadku też testowałem i liczyłem że to chłodnica egr okazało się że uszczelka, śróby 2 szt od głowicy były marnie dokręcone, dodatkowo wałek i panewki oraz szklanki były już w marnym stanie więc przeprowadziłem remont całej góry i wszystkiego co się dało i jest ok, teraz mam zapasowa chłodniczka egr jak ktoś chętny mogę odsprzedać. 

Opublikowano
  • Autor

Panowie, czy przez odłączenie tych rurek jak na moim foto, może być taka sytuacja, że nawet na rozgrzanym silniku w DUŻE mrozy auto słabo grzeje? Raczej zauważyłem to już przed robotą uszczelki, ale tak się zastanawiam.

A i jak odpalam auto do na zimnym, to trochę buja budą, dziwnie odpala, kotłuje samochodem, nie pali na ,,strzała". Na ciepłym raczej normalnie. Czy to może mieć jakiś związek?

Opublikowano

Chlodnica egr ma bardzo duzy wplyw na nagrzewanie sie silnika. Nie ma wplywu na odpalanie.

Opublikowano
  • Autor

Czyli największy pożytek z niej w zime.

Opublikowano

W lato tez szybciej sie nagrzewa. 

Masz zaślepiony zawór EGR? Bez chlodnicy do cylindra trafiają spaliny o temperaturze >350*C. Z chlodnica do ~120*C

Opublikowano
  • Autor

Raczej nie mam zaślepionego. Muszę sprawdzić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.