Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podbijanie obrotów przy prędkości 50-70km [2.8 193 km quattro V6 30V tiptronic ALG PB+LPG 1998]


FamilyAgression

Rekomendowane odpowiedzi

Dobryś,

Pacjent A4 B5 2.8 193 km quattro V6 30V tiptronic ALG PB+LPG 1998.

A więc zanim wymieniłem olej problem również się pojawiał.
Generalnie po wymianie oleju w skrzyni samochód nie przeciąga już biegów na zagrzanym silniku pod 3 tysiące obrotów, jednak jak to nazwałem "podbijanie" obrtów przy prędkości 50-70 km/h zostało; biegi przełączają się płynnie, poza momentem z wcześniej wymienioną prędkością-zdaża się, ale rzadko, że przełącza go płynnie.
Przy okazji wymieniłem wszystkie przewody podciśnienia i samochód jest dużo mocniejszy (przerwane, odczepione-generalnie stare jak fix bez knora były).

Filmik znaleziony na YT jak to wygląda, po krótce znowu: Dochodzi do prędkości tak około 50-70 km/h w zależności od stylu jazdy -> przychodzi moment w zależności od temperatury silnika na zmianę biegu, od razu biegi są podbijane w górę i od razu można jechać spokojnie dalej.



Jestem właścicielem od 2-ch miesięcy, podobno sprzęgło było wymieniane końcem 2020 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FamilyAgression napisał:

Odświeżam

Jak jedziesz na tempomacie po równym to jak zachowuje się wskazówka obrotomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pelonek1 napisał:

Jak jedziesz na tempomacie po równym to jak zachowuje się wskazówka obrotomierza?

Tempomat niestety wogóle nie reaguje. Po zimie, będę się zabierał sprawdzić manetkę, czy wgl jest podpięty.

 

 Cytuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FamilyAgression napisał:

Tempomat niestety wogóle nie reaguje. Po zimie, będę się zabierał sprawdzić manetkę, czy wgl jest podpięty.

A jak równo trzymasz gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymam równo gaz (nie doprowadzając do zmiany biegu) to obroty nie wariują, odpowiednio reagują.

To zjawisko o którym napisałem dzieje się powyżej 3ego biegu. Pierwszy zrzuca od razu, drugi zrzuca, trzeci na 2 razy tzn (jakiś ten lock up czy coś, co robi jakby takie 2,5 biegu, i potem dzieje się jak na filmiku wyżej)

Edytowane przez FamilyAgression
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...