Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0TFSI bwe


juzik84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka właśnie padło mi sprzęgło moc 260km jaki docisk SACHS PERFORMANCE kupić by dał radę  do 400km i może 500/550Nm . Ponoć z wersi 2.0tfsi z oski jest na 550Nm a na quattro  coś mniej czy z ośki podejdzie do quattro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Pacjent B7 2.0TFSI 147kW .

Wiem że temat już kilku krotnie wałkowany przeczytałem wszystkie możliwe posty i wasze przypadki odnośnie głośnej pracy silnika w tych Audiczkach a więc mój przypadek wygląda następująco 

Autko posiadam 2 lata po sprowadzeniu z Szwajcarii Olej wymieniam co 10tys km 5w30Motula autko co prawda posiada te 294tys nalotu ale po różnych oględzinach jest w bardzo dobrej kondycji pomimo tego pracuje głośno, dodam że wymieniłem w nim już sporo tajli oczywiście nie na jakieś najtańsze tylko te z górnej półki albo tylko i wyłącznie oryginały niestety no są to kosztowne rzeczy ale nie mam zamiaru oszczędzać i wiem że audi nie wspolgra z zamiennikami m.in w aucie wymienione zostało na nowe i zdiagnozowane 

- wariator + łańcuszek + napinacz 

-szklanka popychacza pompy paliwa 

-wszystkie możliwe oringi uszczelniacze 

-cisnienie oleju sprawdzone jest takie jak powinno 

- smok czysciutki jak i pompa oleju w bdb kondycji

- ciśnienie na garach po 12 atmosfer 

-elektrozawór zmiennych faz 

- pierścionki na obudowie wariatora (te3 co wchodzą wraz z obudową do wariatora )

- napinacz paska wieloklinowego 

- odma 

- rozrząd kompletny 

Auto ma moc nic się nie dzieje zbiera się tak jak powinno , porównywalne z samochodem kumpla który zrobił ale to zrobił kompletna kapę silnika wszystkie możliwe rzeczy za same tajle dał 10tys auto zbiera się tak samo pracuje tak samo żadnych błędów , a jednak pracuje dość głośniej , dodam że po odpuszczaniu nogi z gazu gdy auto schodzi z obrotów słychać łańcuszek jak trykocze po zejściu do 2tys obrotow potem cisza , tak jak w rowerze jak jedziemy sobie np z górki i  może i głupie porównanie ale tak to sobie odbieram.

Jak ktoś ma jakis pomysł albo propozycje walcie śmiało oczywiście od głupich docinek prosiłbym się powstrzymać . Dodaje filmik z pracy silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolektorze wydechowym jest klapka od WG . Często dostaje luzu i wtedy pojawia się taki właśnie odgłos. U mnie tak było . Auto pojechało na naprawę tej klapki czyli wstawili nową i jest cisza .

Przykładowy filmik. Co prawda 1.4 ale to to samo.

 

Na YT jest tego pełno.

Ten odgłos pojawia się także jak gasisz auto.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gregorski3 napisał:

W kolektorze wydechowym jest klapka od WG . Często dostaje luzu i wtedy pojawia się taki właśnie odgłos. U mnie tak było . Auto pojechało na naprawę tej klapki czyli wstawili nową i jest cisza .

Przykładowy filmik. Co prawda 1.4 ale to to samo.

 

Na YT jest tego pełno.

Ten odgłos pojawia się także jak gasisz auto.

Super jakiś nowy trop nawet o takim czymś nie pomyślałem ale jakiś nowy trop będę na dniach sprawdzał i jak coś to daj znać czy pomogło ale już mi kiedyś ktoś mówił że to od wydechu może być ale zlewalem , z góry dzięki będę patrzał dam znać ?️?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorski3 dzięki Ci bardzo faktycznie przyczyną była ta klapka jeden problem z głowy :) mianowicie w aucie mam porobione wszystko , dosłownie wszystko a ostatni problem jaki mi został i mnie irytuje to po większym postoju przy zimnym odpaleniu silnika jest 2 sekundowy zgrzyt potem cisza ustaje i wszystko działa jak należy , co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2023 o 19:12, Gracek_Audi napisał(a):

Gregorski3 dzięki Ci bardzo faktycznie przyczyną była ta klapka jeden problem z głowy :) mianowicie w aucie mam porobione wszystko , dosłownie wszystko a ostatni problem jaki mi został i mnie irytuje to po większym postoju przy zimnym odpaleniu silnika jest 2 sekundowy zgrzyt potem cisza ustaje i wszystko działa jak należy , co to może być ??

lancuszek z napinaczem prawdopodobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...