Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 2.0TDI BRD] Postępujący ubytek oleju - LOGI


roxerxc90

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

  •     pacjent A4 B7, 2.0 TDI silnik BRD, przebieg pewne 300k, bez modów.

Problem ubywania oleju zaczął się całkiem dawno temu, jednak ubywanie do 1l na 15k km uznawałem za normę. Jakiś czas temu można było zaobserwować wzrost ubytku do max 2l na 15k km. Przypadkiem przy wymianie filtra paliwa zauważyłem, że jest tam dość sporo czarnej mazi, wszystko było zasyfione - zapewne olej. Połączyłem te fakty i moja diagnoza była: pompa vacum. Chwilę przed wymianą ubytek oleju był jeszcze większy - jakieś 4l na 15k km. Teraz jest już założona nowa pompa Boscha. Przejechałem paręset kilometrów i niestety nic się nie zmieniło (chociaż wydaje mi się że powyżej 3000obr/min zbiera się lepiej, ale to może placebo :D ). Rodzi się najważniejsze pytanie, gdzie dalej szukać?

Z autem większych problemów nie ma, ale ubytek oleju jak by cały czas postępował. Przy mocniejszym przyspieszaniu troszkę zakopci na czarno (DPF turek chyba wyciął), sporadycznie zdarza się że dziwne pierwsze odpalenie po 1-2 dniach postoju. Nie wkręca się od razu do poziomu jałowych obrotów ~850obr/min tylko stopniowo, powoli w ciągu jakichś 2 sekund. Może to jakaś wskazówka? Dołączam też logi.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

LOG 001

LOG 003+011

LOG 008

LOG 010

LOG 013

LOG 023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...