Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Problem z pompą wody

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie potrzebna pomoc w sprawie pompy.Wymieniałem rozrzad i okazalo sie ze pompa wody nowa(zamiennnik)SKF nie pasuje a dokładniej rozstaw otworów na odlewie,musze zalozyc stara,mam nadzieje ze nie padnie ;(Dowiadywalem sie w serwisie o to i okazuje sie ze w polsce nie ma tego az dziwne.Oto nr 026 121 019D moze ktoś ma taka pompe na sprzedaz?????????

Opublikowano

Oto nr 026 121 019D

skąd masz ten nr :?: spisałeś ze starej :?:
Opublikowano

Oto nr 026 121 019D

skąd masz ten nr :?: spisałeś ze starej :?:

No właśnie skąd ten numer :mysli:

Pierwszy raz słyszę, żeby był jakikolwiek problem z doborem pompy wody do sil. AEB.

Wydaje mi się, że albo ktoś sprzedał Ci niewłaściwą pompę, lub z odlewem było coś nie tak :mysli:

Możesz podać nr tej pompy SKF-a?

Opublikowano
  • Autor

panowie nr. z pompy SKF nie spisywałem ale czy mozliwe aby był taki problem z zamiennikiem????????[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 09:30_________________________________________________nr który podałem jest z oryginalnej czesci nie była nigdy wymieniana wg mnie i mechanika,co jeszcze moge napisac to ze sprawdzajac w serwisie audi po nr vin wychodzi całkiem inna pompa jak dobrze pamietam 026 121 005L tak mi podali.Narazie wymieniłem rozrzad all paski napinacz na klime koszt czesci 600zl robota 300zl to chyba normalna cena?????Ale dodam jeszcze ze mech.regulował turbine aby nie było dziury i autko jedzie jak szalone czuć ta moc

Opublikowano

panowie nr. z pompy SKF nie spisywałem ale czy mozliwe aby był taki problem z zamiennikiem????????[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 09:30_________________________________________________nr który podałem jest z oryginalnej czesci nie była nigdy wymieniana wg mnie i mechanika,co jeszcze moge napisac to ze sprawdzajac w serwisie audi po nr vin wychodzi całkiem inna pompa jak dobrze pamietam 026 121 005L tak mi podali.Narazie wymieniłem rozrzad all paski napinacz na klime koszt czesci 600zl robota 300zl to chyba normalna cena?????Ale dodam jeszcze ze mech.regulował turbine aby nie było dziury i autko jedzie jak szalone czuć ta moc

Dziwna sprawa z tą pompą :mysli:

Cały czas ciekawi mnie jaki to był ten nr Skf-a, ale jeśli nie masz to trudno.

Co do ceny części i robocizny to powiem, że dość przyzwoite :good:, choć można by załatwić trochę taniej :naughty:

Opublikowano

Pompa SKF do AEB ma nr VKPC 81620 i pasuje także do Seata i Skody.

Problemu z doborem nie ma, prawdopodobnie ktoś sprzedał Ci złą pompę, ewentualnie była w niej wada fabryczna (zły odlew) ale w to raczej bym wątpił :mysli:

Opublikowano

jarek,a jaki przebieg ma twoj AEB?

Opublikowano

Pompa SKF do AEB ma nr VKPC 81620 i pasuje także do Seata i Skody.

Problemu z doborem nie ma, prawdopodobnie ktoś sprzedał Ci złą pompę, ewentualnie była w niej wada fabryczna (zły odlew) ale w to raczej bym wątpił :mysli:

Kolego ten nr pompy jest do sil. AWT, właściwy do AEB to VKPC 81402 :wink4:

Pzdr.

Opublikowano
:notworthy: Oj pardon, rzeczywiście :rolleyes:
Opublikowano
  • Autor

Przebieg auta 194tys. a ile był cofniety to nikt nie wie.......

Opublikowano

no to zaczalbym sie martwic o pompe,moj silnik ma niecale 180 tys,i jakies 2 tys temu pompa wody padla,wirnik pompy sie urwal,a 180 tys to czas na drugi rozrzad i pompe wody-pomysl o tym,ale rownie dobrze mozesz poczekac ,az samo padnie-te same pieniadze za robote,tylko okolicznosci moga byc malo sprzyjajace,np dluzsza trasa...

Opublikowano
  • Autor

Dziwi mnie fakt ze sie urwał wirnik z tego co ja sie orientuje to pompa moze sie zatrzec na lozysku ale aby wirnik sie urwał to jestem w szoku, postaram sie kupic VKPC 81402 tylko jakiej to firmy?????SKF???

Opublikowano

ja tez bylem w szoku,jak mechanik mi przyniosl dwie czesc z jednej pompy :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.