Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z pompą wody


jarek210581

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebna pomoc w sprawie pompy.Wymieniałem rozrzad i okazalo sie ze pompa wody nowa(zamiennnik)SKF nie pasuje a dokładniej rozstaw otworów na odlewie,musze zalozyc stara,mam nadzieje ze nie padnie ;(Dowiadywalem sie w serwisie o to i okazuje sie ze w polsce nie ma tego az dziwne.Oto nr 026 121 019D moze ktoś ma taka pompe na sprzedaz?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nr 026 121 019D

skąd masz ten nr :?: spisałeś ze starej :?:

No właśnie skąd ten numer :mysli:

Pierwszy raz słyszę, żeby był jakikolwiek problem z doborem pompy wody do sil. AEB.

Wydaje mi się, że albo ktoś sprzedał Ci niewłaściwą pompę, lub z odlewem było coś nie tak :mysli:

Możesz podać nr tej pompy SKF-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nr. z pompy SKF nie spisywałem ale czy mozliwe aby był taki problem z zamiennikiem????????[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 09:30_________________________________________________nr który podałem jest z oryginalnej czesci nie była nigdy wymieniana wg mnie i mechanika,co jeszcze moge napisac to ze sprawdzajac w serwisie audi po nr vin wychodzi całkiem inna pompa jak dobrze pamietam 026 121 005L tak mi podali.Narazie wymieniłem rozrzad all paski napinacz na klime koszt czesci 600zl robota 300zl to chyba normalna cena?????Ale dodam jeszcze ze mech.regulował turbine aby nie było dziury i autko jedzie jak szalone czuć ta moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nr. z pompy SKF nie spisywałem ale czy mozliwe aby był taki problem z zamiennikiem????????[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 09:30_________________________________________________nr który podałem jest z oryginalnej czesci nie była nigdy wymieniana wg mnie i mechanika,co jeszcze moge napisac to ze sprawdzajac w serwisie audi po nr vin wychodzi całkiem inna pompa jak dobrze pamietam 026 121 005L tak mi podali.Narazie wymieniłem rozrzad all paski napinacz na klime koszt czesci 600zl robota 300zl to chyba normalna cena?????Ale dodam jeszcze ze mech.regulował turbine aby nie było dziury i autko jedzie jak szalone czuć ta moc

Dziwna sprawa z tą pompą :mysli:

Cały czas ciekawi mnie jaki to był ten nr Skf-a, ale jeśli nie masz to trudno.

Co do ceny części i robocizny to powiem, że dość przyzwoite :good:, choć można by załatwić trochę taniej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa SKF do AEB ma nr VKPC 81620 i pasuje także do Seata i Skody.

Problemu z doborem nie ma, prawdopodobnie ktoś sprzedał Ci złą pompę, ewentualnie była w niej wada fabryczna (zły odlew) ale w to raczej bym wątpił :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa SKF do AEB ma nr VKPC 81620 i pasuje także do Seata i Skody.

Problemu z doborem nie ma, prawdopodobnie ktoś sprzedał Ci złą pompę, ewentualnie była w niej wada fabryczna (zły odlew) ale w to raczej bym wątpił :mysli:

Kolego ten nr pompy jest do sil. AWT, właściwy do AEB to VKPC 81402 :wink4:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaczalbym sie martwic o pompe,moj silnik ma niecale 180 tys,i jakies 2 tys temu pompa wody padla,wirnik pompy sie urwal,a 180 tys to czas na drugi rozrzad i pompe wody-pomysl o tym,ale rownie dobrze mozesz poczekac ,az samo padnie-te same pieniadze za robote,tylko okolicznosci moga byc malo sprzyjajace,np dluzsza trasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...