Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura silnika spada do 70c po włączeniu ogrzewania


Maxivoice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b7 1.9 tdi i mam problem z temperatura. Tak już się działo gdy nie było mrozów. Prawdopodobnie od początku gdy go kupiłem ( wrzesień). Auto nagrzewa się do 90c jedynie gdy nie włącze ogrzewania ani nawiewu. Inaczej spada po minucie do 70c i  nagrzeje się maksymalnie do 70c z ogrzewniem czy to podczas jazdy czy postoju. Dodam że ciepłe ogrzewanie i nawiew działają bardzo dobrze. Termostat wczoraj wymieniony firmy wahler i bez zmian. Mam w planach wymianę czujnika temperatury ale wątpię by to coś dało. Jakieś sugestie panowie? Z góry dzięki 

Edytowane przez Maxivoice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator cały czas pracuje? Mógł się sterownik zawiesić i bez odbierania ciepła z nagrzewnicy jakoś daje sobie radę. Podpiąć kompa i odczytać błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są dwa wentylatory? Ten od chłodnicy stoi co jest na wierzchu a drugi zabudowany od klimy? Ogrzewanie może być na maxa i trzyma temperaturę ale jak tylko włącze nawiew na kilka kresek to spada do 70c I nie rośnie. Układ odpowietrzony. Dolny przewód zimny a górny ciepły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość, że jakiś czujnik głupieje i pokazuje złe wartości, nie wiem.. żadnych błędów? Bloki pomiarowe się zgadzają? Bo jak po włączeniu ogrzewania błyskawicznie spada temperatura to na bank wina czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...