Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Złodziej prądu, moduł hamulca ręcznego?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie.

Auto po uśpieniu pobiera 0,4A. 

Kiedyś zauważyłem, że długo świeci się kontrolka ręcznego na liczniku, przy lewarku gaśnie po kilkunastu sekundach. To skłoniło mnie do pójścia tropem tego układu. Odpiąłem wtyczkę od modułu ręcznego, po chwili zgasła kontrolka i spadł pobór do 0,01A.

Kupiłem używany moduł, bo pomyślałem że jakieś zimne luty w środku. Założyłem nowy ale niestety problem pozostał. 

Po zamknięciu auta i złapaniu za moduł można znaleźć punkt w którym obie kontrolki mrugają - co jak sądzę świadczy o usterce. Ruszając dalej znowu złapie taki moment, że przestaje mrugać ale nadal kontrolka na liczniku nie gaśnie. Jest też taki moment w którym wszystko działa jak należy. Czyli po zamknięciu i odczekaniu ok 30sek obie kontrolki gasną i spada prąd do 0,01A. Tak więc pierwsze odpięcie modułu, gdy sprawdzałem pobór musiało być przypadkiem - akurat wiązka ułożyła się tak że działało.

Według mnie problem jest gdzieś w wiązce, bo ewidentnie po ruszaniu coś się dzieje, ale nie zawsze. Odizolowałem trochę tą wiązkę, ale nic nie widać. Wszystko fabryka. Jest taki mostek z czarnych przewodów, na którym było trochę śniedzi. Zacisnąłem go od nowa ale to nie pomogło.

Ma ktoś schemat elektryczny modułu hamulca? Co jeszcze sprawdzić, bo może źle się do tego zabieram.

W komputerze błędów brak.

Liczę na Waszą pomoc bo mnie krew zalewa już drugie popołudnie;)
  

Opublikowano

Jeżeli rzeczywiście któryś moduł nie przechodzi w stan spoczynku i pobiera więcej energi powinieneś mieć zapisany błąd w module Gateway,  mówiący o za wysokim poborze.

Opublikowano
  • Autor

ok, sprawdzę po powrocie do domu.

Jest to normalne że ruszając całym tym modułem dzieją się takie cyrki?

Opublikowano

I tak i nie. Moduły i wiązki nie są do tego by nimi machać. Są one na stałe ze sobą połączone i zamocowane. Możliwe, że w czasie ruchu kontakty w kostce naprzemiennie stykają się i rozłączają. Możliwe też, że jest gdzieś któryś przewód pęknięty. 

Opublikowano
  • Autor

W CANie błędów jak wyżej brak.

bylo za to kilka związanych z modułem ręcznego - brak komunikacji itd. Ale mogły wynikać tez z tego grzebania przy tym przez dwa popołudnia.

Teraz jak podłączyłem to obie kontrolki migały, podszedłem do tylu dotknąłem tylko kabli i nagle sie zapaliły na stałe. Niestety po zamknięciu nadal jest problem z paląca kontrolka na liczniku i poborem prądu...

przypuszczam ze jest problem w wiązce gdzies  ale na pierwszy rzut oka nic nie widać. Mam ją trochę rozizolowaną ale wygląda jak nowa?‍♂️

Edytowane przez kawowy19

Opublikowano
  • Autor

Złożyłem wszystko, podłączyłem aku i zamknąłem auto. Kotrolka na desce zgasła po ok 15min i pobór spadł. Otworzyłem i ponownie zamknąłem. Gasną obie praktycznie na raz i pobór spada do 0,01A, czyli tak jak powinno być. 

Dzisiaj po krótkiej trasie zamykam auto. Znowu kontrolka od licznika pali sie 15min i gaśnie. Otwieram, zamykam  - gasną obie na raz. O co kaman? to jest normalne? Może ktoś podejrzeć u siebie jak to działa? Magia kina dosłownie...

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nadal nie doszedłem co się wyprawia w aucie. Zdarzyła mi się wczoraj, po raz kolejny dziwna sytuacja. W sobote auto wieczorem odstawiłem pod domem. W niedziele wieczorem przypadkiem przechodząc obok auta patrzę, że kontrolka na liczniku się pali. Po chwili samoczynnie zgasła jak gdyby nigdy nic. Wygląda na to, że coś wzbudza - zakładam moduł od ręcznego, że ta kontrolka się pali. Musi się dziać samoczynnie i bez bliżej określonych warunków. Masakra jakaś...
Ogólnie to najgorsze, że przy ujemnych temperaturach pojawiają się problemy z rozruchem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.