Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda z AC - szyba przednia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dostałem kamieniem w przednią szybę - poszło pęknięcie, chcę temat załatwić z AC. Samochód ubezpieczony w wariancie warsztat na częściach oryginalnych ASO, wkład własny 0zł.

Problem w tym, że przednia szyba w przeszłości była naprawiana - konkretnie drobny odprysk został nawiercony przez warsztat i zalany żywicą, ale w zupełnie innej części szyby niż teraz pękła. Po wizycie rzeczoznawcy otrzymałem kosztorys, gdzie wartość odszkodowania została z tego tytułu pomniejszona o 20% ze względu na wcześniejsze uszkodzenia. Pytanie w tym momencie z mojej strony - czy jest to wystarczająca podstawa do zmniejszenia wartości szkody? Może ktoś przerabiał podobny temat? Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wcześniejsze uszkodzenia, niefachowe naprawy, zużycie eksploatacyjne, czy korozja mają wpływ na wartość poszczególnych części, jak i całego pojazdu. Nawet przy szkodach likwidowanych z OC sprawcy likwidator szkody ( ubezpieczyciel) ma prawo do korekty wartości elementu zakwalifikowanego do wymiany, jeśli ów element nosił ślady wcześniejszych napraw, lub uszkodzeń nie związanych z zaistniałą szkodą. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...