Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio RNSE


Zax72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z radiem rnse w samochodzie audi a4 b7. Niestety od długiego czasu pokazują się chińskie znaczki, wywala oprogramowanie. Radio przy każdym odpalaniu samochodu potrafi się włączać - wyłączać, zacina się, czasem po wyłączeniu silnika oraz wyjęcia kluczyka z stacyjki dalej gra i nie mozna go wyłączyć - pomaga jedynie wyjęcie bezpiecznika... radio samo się otwiera I zamyka ... :grin: Czy ktoś z śląskiego dałby radę naprawić?

received_179520434030629.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz angielski to mogę polecić stronę na której  można zassać soft do rnse i soft do wyczyszczenia softu radia (jedynie będzie można update zrobić po takim czyszczeniu,więc laser musi być sprawny inaczej cegła z radia będzie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Jak znasz angielski to mogę polecić stronę na której  można zassać soft do rnse i soft do wyczyszczenia softu radia (jedynie będzie można update zrobić po takim czyszczeniu,więc laser musi być sprawny inaczej cegła z radia będzie ).

Znam :) mógłbym prosić stronę? Laser jest sprawny, jak wywala oprogramowanie to mam płytę z nowym oprogramowaniem I instaluje je normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź rocznik radia bo do 2007 r rns-e miały wade lasera i płyty głównej. Jak jest przed tym rokiem to nawet sprawny laser jak i soft wywali rns-e na plecy. Cegłówkę też da sie naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tom A4 napisał:

Na początek sprawdź rocznik radia bo do 2007 r rns-e miały wade lasera i płyty głównej. Jak jest przed tym rokiem to nawet sprawny laser jak i soft wywali rns-e na plecy. Cegłówkę też da sie naprawic.

Mam b7 z roku 2005 wiec radio raczej też powinno być mniej więcej z tego okresu  ... Więc masz jakiś pomysł co to mojej cegły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek rocznik, może ktoś dołożył rns-e i jest nowsze. Jak jest z 2007 i starsze szansa 50/50 że się uda. Samo się zapaliło czy w czasie jazdy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tom A4 napisał:

Na początek rocznik, może ktoś dołożył rns-e i jest nowsze. Jak jest z 2007 i starsze szansa 50/50 że się uda. Samo się zapaliło czy w czasie jazdy?

 

Zazwyczaj jak już z rana wchodzę do samochodu już jest komunikat, czasem podziała chwilę I wyskakuje błąd. Dochodzą do tego dziwne zachowania radia typu włącza się I wyłącza, pokazuje czarny ekran, wysuwa się ekran I spowrotem chowa... Albo działa muzyka Ale żadne przyciski ani na kierownicy ani bezpośrednio na radiu nie reagują nawet po zamknięciu całego samochodu radio dalej gra ... szaleństwo ogólnie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zax72 napisał:

Znam :) mógłbym prosić stronę? Laser jest sprawny, jak wywala oprogramowanie to mam płytę z nowym oprogramowaniem I instaluje je normalnie.

RNSE.PCBBC.CO.UK

RNS-E Custom Firmware, VIM, Digital Speedo, SD Card Maps

 

Jak nie pomoże czyszczenie firmware i ponowna jego instalacja to tak jak pisał @Tom A4 - płyta główna powoduje usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :) postaram się w najbliższych dniach ogarnąć co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy jakie opisujesz to 100% ( odklejony ) procesor. Soft nie wiele zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zostaje wyciągnąć rnse I rozebrać go? Też o tym słyszałem... Ale nie byłem pewien, tylko co dalej zrobić z tym procesorem. Może lepiej do jakiegoś fachowca oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zax72 napisał:

To co zostaje wyciągnąć rnse I rozebrać go? Też o tym słyszałem... Ale nie byłem pewien, tylko co dalej zrobić z tym procesorem. Może lepiej do jakiegoś fachowca oddać.

Jak soft nie pomoże to kolega powyżej zapewne wysyłkowo Ci ogarnie,bo dasz do jakiegoś amatora elektroniki który pierwszy raz będzie rnse rozkręcał i karnik dla ptaszków będzie można z takiej navi zrobić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...