Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Większe DMC zestawu na tabliczce znamionowej niż dokumentacji


george

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonując dodatkowego przeglądu z powodu kolizji diagnosta zauważył, że na tabliczce DMC zespołu pojazdów wynosi 3725 kg, gdzie masa auta to 2080 kg i 1645 kg dla przyczepy. W Brief jest wbite 1600 kg dla przyczepy, dla auta 2080 kg. Wychodzi 45 kg różnicy w masie przyczepy. Powiedział, że przy okresowym BT może mi to skorygować. W planach mam dołożenie haka. Polskie przepisy mówią, że masa hamowanej przyczepy nie może przekroczyć masy własnej auta. W brief masa auta wynosi 1605 kg. Czy owa różnica może wynikać, że producent definiuje inaczej masę własną niż np. TUV? Z połową baku na wadze wyszło 1590 kg, choć wiadomo, że nie jest to urządzenie certyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, george napisał:

Polskie przepisy mówią, że masa hamowanej przyczepy nie może przekroczyć masy własnej auta.

Nie może przekroczyć jeśli hamulec w przyczepie jest inny niż bezwładnościowy (najazdowy), gdzie w PL takich przyczep do osobówek nie ma. W przypadku hamulca najazdowego jest współczynnik 1,33, gdzie w Twoim przypadku 2080kg/1,33=1563,9kg i taką DMC przyczepy możesz mieć w PL maksymalnie, za granicą tyle co w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pelonek1 napisał:

Nie może przekroczyć jeśli hamulec w przyczepie jest inny niż bezwładnościowy (najazdowy), gdzie w PL takich przyczep do osobówek nie ma. W przypadku hamulca najazdowego jest współczynnik 1,33, gdzie w Twoim przypadku 2080kg/1,33=1563,9kg i taką DMC przyczepy możesz mieć w PL maksymalnie, za granicą tyle co w DR.

Zgadza się. Za granicą było wbite 1600 kg i taką mam w polskim dokumencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, george napisał:

Zgadza się. Za granicą było wbite 1600 kg i taką mam w polskim dokumencie.

W PL dokumencie tak masz bo przepisują z Briefu, w rzeczywistości możesz ciągnąć tyle co Ci policzyłem, o ile prawo jazdy masz inne niż B, tu nie ma nic do gadania, że przyczepa czy auto puste bo u nas liczy się DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

W PL dokumencie tak masz bo przepisują z Briefu, w rzeczywistości możesz ciągnąć tyle co Ci policzyłem, o ile prawo jazdy masz inne niż B, tu nie ma nic do gadania, że przyczepa czy auto puste bo u nas liczy się DMC.

Na B musiałbym zmieścić się z przyczepą 1420 kg. ;) To o czym wspomniałeś musi jeszcze spełniać kryterium DMC 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na B DMC obu pojazdów 3,5 t, chyba że przyczepa lekka to może być 4,25 t, ale to już nie z tym holownikiem.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelonek1 napisał:

Na B DMC obu pojazdów 3,5 t, chyba że przyczepa lekka to może być 4,25 t, ale to już nie z tym holownikiem.

4,25 t DMC gdybym miał busa albo terenówkę z DMC 3,5 t i przyczepa lekka 750 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tak, że w dowodzie F.3 =3680 kg a na tabliczce jest 3725 kg.

W dowodzie mam adnotację z wydziału komunikacyjnego, że jest inaczej. Jeszcze powiedzieli mi, że jeśli chciałbym zamontować haka, to będę musiał dowod zmienić, bo nie może być tyle rzeczy wpisanych.

20211230_173330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...