Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 1.8 TFSI Pompa paliwa problem z elektryka pomocy


grax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nagle się to zdarzyło.
Auto zaczęło słabnąć i zgasło. Przy próbie odpalenia silnika uruchamiał się na chwilę i gasł.
Po odczekaniu paru minut odpalił i znowu wszystko było ok.

Usterka jest do dziś. 
Wymieniona pompa paliwa na nową, modul od pompy paliwa itd. Dalej to samo.
Bezpiecznik sprawdzony jest ok.

Błędy jakie są to:

P025A - Moduł pompy paliwa w obwodzie sterowania/obwód otwarty

P025C - Moduł pompy paliwa o obwodzie sterowania, niski sygnał w obwodzie

Jak występują te błędy to nie słyszę aby pompa się załączała i pracowała. Za jakiś czas uruchamiam silnik i błędu nie ma a pompa słyszę pracuje normalnie. Potem następnego dnia po odpaleniu auta ponownie te błedy i pompa nie pracuje. 

Jak sprawdzić multimetrem czy jest prawidłowe napięcie po odpaleniu auta na wtyczce od pompy oraz modułu. Dostęp mam tylko które kolory kabli mam zmierzyć multimetrem we wtyczce? Jakie powinno być wtedy napięcie?

Nie wiem co może powodować, że raz to działa i pompa śmiga a raz błędy i nie działa. Wiązkę przy pompie sprawdzałem nie ma naderwanych kabli.

Co mogę jeszcze sprawdzić, aby dojść czy jest prawidłowe napięcie na pompie oraz jak dojść z tym, że raz się załącza a raz nie. Gdzie szukać przyczyny?

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że element wykonawczy załączający pompkę w zbiorniku raz działa a innym razem nie działa ...

Jeżeli jest to przekaźnik jak w poprzednich modelach to wystarczy go wymienić.

Przydał by się schemat układu elektrycznego sterującego pompką, spróbuj napisać do kolegi Kamilvag w tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji nie ma przekaźnika do pompy paliwa. W module pompy paliwa jest. Moduł na pewno ok bo wymieniony i pompa też nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pomoże szybko znaleźć przyczynę to za pomoc $ ? ja już nie mam pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj i we wtyczce od modułu sterującego pompa jest normalnie napięcie 12V. Pompa jest wymieniona na nową. Bezpiecznik od pompy w porządku. No to co może być :) Jedynie co mi przychodzi o głowy to sterownik od pompy (tam też jest przekaźnik) może padł. Wymieniłem na drugi ale używka i może też wadliwe. Zastanawiam się czy jeszcze coś innego może ale jeśli jest napięcie itd to już nie wiem sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...