Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Funkcja Key Less Go przestaje działać.


pawelpawel111

Rekomendowane odpowiedzi

otwieranie auta działa bez problemu.Odpalanie przyciskiem działa bez problemu. Dwa tygodnie  temu przestał samochód się zamykać po naciśnieciu przycisku na drzwiach kierowcy(z resztą drzwi było wszystko ok.).Po tygodniu tes sam problem wystąpił na tylnych drzwiach od strony kierowcy.Dziś przestało funkcionować zamykanie na przednich drzwiach pasażera.Po skanie VCDS mam 2 błedy w sterowniku 5F.   03276 i 00862.  Czy to możliwe ,że czujniki tak padły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5F nie ma nic wspólnego z zamkiem. Ponadto występujący tam błąd 03276 to błąd po aktualizacji map poza ASO.

Wrzuć pełny autoscan a nie tylko kody błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe ,że tak zaczeły padać wszystkie przy tak nieduzym przebiegu i wieku?

Log-AUDI 15.01.2022-WAUZZZ8T4GA058663-78500km.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak w 3 drzwiach co kilka dni? Da ktoś radę znależć mi na ebay.de  te czujniki do drzwi? Kupił bym od razu 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zrozumienia zapytam. O jakim przycisku na drzwiach kierowcy piszesz? Masz na myśli, że jak przyłożysz rękę do zewn. klamki nie zamykają się drzwi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włoże rekę do klamki to otwierają się .Przycisk(to kwatratowe wciecie w klamce) po jego dotknięciu powinny zamkąć się drzwi. W klamce jest jakiś czujnik który odpowiada za zamykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić czy czujnik reaguje na dotyk. Wchodzisz w sterownik BCM2 (46), następnie w rozszerzone bloki pomiarowe i wyszukujesz z listy czujniki danych drzwi. U mnie na zdjęciach wyszukałem akurat lewe tylne drzwi. Dolna wartość na zdjęciu (IDE10161-MAS09939) pokazuje właśnie czjnik na zewnątrz klamki (zamykanie). Górna wartość (IDE10161-MAS09938) pokazuje wartość wewnątrz klamki (otwieranie). Gdy dotkniesz klamki powino, w zależności od tego, której strony klamki dotykasz, zmieniać się z nie na tak. 

20220115_192652.jpg

20220115_192658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie kolejno wszystkie drzwi, bo pisałeś, że nie nie wszystkie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie numery IDE będą inne, bo ja mam A4 B9. Musisz z listy po prawej stronie wyszukać.Wpiszesz u góry sensor i pokaże Ci wszystkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczałeś Rückmeldung Tür hinten links na przykład?

Jeżeli nie ma tych bloków pomiarowych w sterowniku 46, to możliwe, że u Ciebie znajdują się one w każdym sterowniku drzwi z osobna, czyli drzwi kierowcy 42, drzwi pasażera 52, drzwi tylne lewe BB, drzwi tylne prawe BC. Wejdź tam i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...