Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nierówna praca na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam problem polega na tym ze silnik gdy rano po odpaleniu zejdzie ze ssania pojawia sie nierówna praca (rzucanie silnikiem) i "fukanie z wydechu". po 5 minutach pracy na wolnych obrotach objawy ustają. Błędów po podlączeniu kompa brak. Miał ktoś z was taki przypadek?

Edytowane przez zaku2_88

Opublikowano

Olej w silniku jest ?

Opublikowano
  • Autor

Jest sprawdzam regularnie i staram sie zeby zawsze był jak to w tym silniku bywa

 

Edytowane przez zaku2_88

Opublikowano

Wygląda na to że padł zawór od zmiennej fazy i okular w którym pracuje 

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem a czemu tak jest że tylko po zejściu ze ssania tak się dzieje przez parę minut a potem wszystko działa? Dodam że moc ma 

 

Opublikowano

Jak masz możliwość to jakimkolwiek programem diagnostycznym trzeba sprawdzić poszczególne cylindry jak wyglądają zapłony. Jak będzie będzie naliczało wypadanie zapłonu na np. tylko jednym cylindrze to może to być wtrysk lub tak prosta sprawa jak cewka.

Czasami jak przepustnica jest bardzo brudna też potrafi narywać na wolnych lekko.

Edytowane przez Ghamax

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Ghamax napisał:

Jak masz możliwość to jakimkolwiek programem diagnostycznym trzeba sprawdzić poszczególne cylindry jak wyglądają zapłony. Jak będzie będzie naliczało wypadanie zapłonu na np. tylko jednym cylindrze to może to być wtrysk lub tak prosta sprawa jak cewka.

Czasami jak przepustnica jest bardzo brudna też potrafi narywać na wolnych lekko.

Cewki sprawdzone, wypadanie zapłonów odczytałem z VCDS i wynosi zero.

Świece nowe  

 

Edytowane przez zaku2_88

Opublikowano

A co z tą przepustnicą? Też lubi narywać jak jest mocno zawalona. Tylko to się dzieje zazwyczaj cały czas, a nie ustępuje po jakimś czasie...

Mi to trochę wygląda na wtryski ale przyczyn może być sporo tym bardziej, że przechodzi jak się nagrzeje...np. ciśnienie oleju w porządku?

Okular i zmienna faza to już swoją drogą. Jaki to ma przebieg? Zaglądał już ktoś do rozrządu?

Opublikowano
  • Autor

Też właśnie zastanawiające jest ze po chwili jest już dobrze. 

Przepustnica czysta 

Przebieg prawie 300 000, rozrząd wymieniany w serwisie przy 180 000 

I dziwne ze nie rzuca błędami

 

Opublikowano
  • Autor

A jakieś logo można zrobić ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam wyczyściłem dolot oraz przepustnice  i niestety nie przyniosło to skutku. Dodam tylko że klapy lekko są wytarte i mają luz poprzeczny. Czy to może mieć wpływ na takie zachowanie silnika? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.