Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert 4 - nie włącza się radio po zapłonie/odpaleniu


Sowqacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Audi z radiem Concert 4.
Przed zmianą akumulatora, po zapłonie lub odpaleniu automatycznie włączało mi się radio. Następnie po zgaszeniu samochodu radio i cały ekran się wyłączał.
Teraz po zmianie akumulatora, po zapłonie lub odpaleniu uruchamia się ekran i system, ale muszę sam włączyć radio przyciskiem "Radio" lub jakimkolwiek innym i po zgaszeniu muszę je sam wyłączyć gałką
Czy są jakieś ustawienia w Menu dla Concert 4?
Ukryte Menu i jakieś ustawienia?
Czy trzeba to kodować VCDS/VAG?

Serdecznie proszę o pomoc!
Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Zakodowałeś aku po wymianie?

Niestety nie. Ale czy kodowanie akumulatora miało by wpływ na uruchamianie radia po zapłonie lub wyłączanie go po zgaszeniu samochodu?

Nie mam swojego VCDS/VAG żeby to zrobić. Ale samochód był podpięty po wymianie aku, żeby usunąć błędy jak wymieniałem czujnik temperatury spalin i nie było żadnych błędów poza tym z czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli aku nie zostało zakodowane a poprzednie było już kompletnie zużyte, system zarządzania energią (BEM), nie wie, że jest zamontowane nowe aku. 

W przypadku gdy aku jest rozładowane system zarządzania energią może ograniczać funkcje i działanie różnych urządzeń (najczęściej komfortu czy właśnie audio), na rzecz ważnych funkcji takich jak oświetlenie, praca silnika itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to wygląda na to że mam winowajcę. Nikt mi dziś tego nie zrobi żeby sprawdzić, czy to pomoże.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...