Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dokładka przycisków multifunkcji czy wymiana kierownicy


mm1919

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
czy do tej kiery uda mi się dorzucić przyciski multifunkcji? 

Generalnie chodzi o zakodowanie w ten sposób, żeby fis wyświetlał rzut mapy z navi a z tego co czytałem nie wyświetlę mapy póki nie będzie dodatkowych przycisków na kierownicy. 

Czy ewentualny zakup takich przycisków (koszta zblizone do zakupu całej kierownicy) ma znaczenie w przypadku wersji z manetkami?

na aliexpress w aukcjach z przyciskami są w opisie informacji o tym ze nie sa kompatybilne z manetkami +/-

 

drugą opcją jest wymiana kierownicy ALE czy ta kanciasta poduszka kierowcy będzie pasować kolorem do skórzanej kierownicy?

jak dużo jest rodzajów kolorów kierownicy i na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie?

 

 

na zdjęciu kiera którą posaidama - cała szara plastikowa....

WhatsApp Image 2022-01-22 at 16.17.13 (4).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz, że koszta przycisków są zbliżone do całej kierownicy, to ja na Twoim miejscu wolałbym dopłacić i mieć skórzaną kierownicę. Moim zdaniem skórzana kierownica jest dużo ładniejsza i przyjemniejsza w dotyku niż plastik. Środkowa poduszka będzie pasować kolorystycznie, z tego co wiem (mogę się mylić) w B9 jest tylko jeden odcień czarnej skóry, który nazywa się "soul" i nie jest to ciemny czarny tylko trochę taki jaśniejszy odcień. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 14:20, dazwid napisał:

Jeżeli mówisz, że koszta przycisków są zbliżone do całej kierownicy, to ja na Twoim miejscu wolałbym dopłacić i mieć skórzaną kierownicę. Moim zdaniem skórzana kierownica jest dużo ładniejsza i przyjemniejsza w dotyku niż plastik. Środkowa poduszka będzie pasować kolorystycznie, z tego co wiem (mogę się mylić) w B9 jest tylko jeden odcień czarnej skóry, który nazywa się "soul" i nie jest to ciemny czarny tylko trochę taki jaśniejszy odcień. 

 

 

Dzięki za odpowiedz kolego. 
 

w następnych dniach zamówię kierownicę jednocześnie wykonując podmianę. Liczę ze teraz bez problemu zakoduję mapy na wyswietlaczu fis. 
z tego co czytałem był to jedyny wymóg (multifunkcja w kierze) żeby to działało. 
 

zostanie mi jeszcze zainstalowanie dodatkowego modułu USB. U mnie niestety „charge only” 

 

ktos coś wie więcej na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 14:20, dazwid napisał:

Jeżeli mówisz, że koszta przycisków są zbliżone do całej kierownicy, to ja na Twoim miejscu wolałbym dopłacić i mieć skórzaną kierownicę. Moim zdaniem skórzana kierownica jest dużo ładniejsza i przyjemniejsza w dotyku niż plastik. Środkowa poduszka będzie pasować kolorystycznie, z tego co wiem (mogę się mylić) w B9 jest tylko jeden odcień czarnej skóry, który nazywa się "soul" i nie jest to ciemny czarny tylko trochę taki jaśniejszy odcień. 

 

 

Zmiana z tej ze zdjęcia na multifunkcje działa plug&play? Czy wymaga kodowania bądź dodatkowego okablowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w stanie ktoś pomoc? 
zamontowana została nowa kierownica 

chcialbym zakodować mapy między zegarami fis 

audi podpięte do vcds 21.9. 
 

moze ktoś pokierować co dalej? 

Rozumiem ze to jest instrukcja? (Foto1) 

Nie mogę się w niej połapać 

gdzie daleko kliknąć 

co wkleić itd? 

zatrzymalem się w tym miejscu (foto2)

F3AB627A-DB82-49B3-8A55-3BF7B39BDE02.png

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Masz małą czy dużą nawigację?

Jaki masz FIS?

Navi mała 

fis taki jak na foto. (Na zdjęciu z fiatem jeszcze stara kierka, wyżej w postach widoczna jest już nowa która zamontowałem) 

3BF4266E-C755-4B7A-A0A6-07039A83000F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w sterownik 5F, następnie w adaptacje i wyszukujesz podane adaptacje z listy:

ENG122230-ENG127005-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_transmission_mode" - zmieniasz na "MOST_streaming" 

ENG122230-ENG122338-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_compression_mode"- zmieniasz na "H264"

ENG122230-ENG122339-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_resolution" - zmieniasz na "resolution_1"

Wychodzisz zamykasz vcds, przeprowadzasz reset mmi i powinno działać.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Muskel1 napisał:

Wchodzisz w sterownik 5F, następnie w adaptacje i wyszukujesz podane adaptacje z listy:

ENG122230-ENG127005-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_transmission_mode" - zmieniasz na "MOST_streaming" 

ENG122230-ENG122338-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_compression_mode"- zmieniasz na "H264"

ENG122230-ENG122339-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_resolution" - zmieniasz na "resolution_1"

Wychodzisz zamykasz vcds, przeprowadzasz reset mmi i powinno działać.

Możliwe jest ze takiej opcji nie będę miał w tej liście rozwijalnej? Chodzi o wpisy ENG…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieneś mieć, jeżeli nr. nie będzie się zgadzał to wyszukaj według tekstu za nr. ENG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na liście - zmieniłem te trzy pozycje. Zapisałem, wyszedłem z vcds. I  Zresetowałem mmi ale niestety na fis żadna opcja się nie pojawiła dalej jest tylko z listy wyboru „kompas” „ostatnie cele” „ulubione” a w drugim oknie tej zakładki dalej kompas. 
 

wszedlem z powrotem w vcds. Ustawieni są zapisane tak jak być powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarygluj auto na 15 min żeby wszystkie sterowniki się uśpiły i sprawdź po 15 min. Ponownie. Którymi przyciskami zmieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskałeś te otwarte nawiasy, które są przy pokrętle? One zmieniają widok. 

Screenshot_20220205-133540_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Zarygluj auto na 15 min żeby wszystkie sterowniki się uśpiły i sprawdź po 15 min. Ponownie. Którymi przyciskami zmieniasz?

Zmieniam tymi przyciskami. Znaczy się - próbuję. 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka wstecz działa jak nawias z lewej strony. DZIĘKUJĘ za pomoc kolego. 

5AE38C1E-FDB8-4903-A6B2-0696751221CF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...