Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca silnika.


dariusz-watras266

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w opisie silnik nierówno pracuje. Delikatnie nim żuca miedzy tenperaturą od 50 C do 90 C . Wcześniej nim trzęsło dopiero po rozgrzaniu ale wymieniłem kolektor ssacy klapki i zawór  sterujący klapami kolektora. Na zimnym silniku jest ok na mocno rozgrzanym tez ok.  W tym przedziale temperatur coś jest nie tak od 50 do 90.  Miał ktoś taki problem i go rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam moja podpowiedź z innego tematu..

 

odczep na test wtyczkę od zaworu EGR i zobacz czy będzie telepało silnikiem przy lekkim nagrzaniu 50-70 stopni.

możliwe, że sterowanie chłodnicą spalin przy chłodnicy już pada/ padło jak u mnie było. te sam objawy.

powyższe może być przyczyną, jeśli po nagrzaniu do ok 90 objawy ustają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sporo szukałem i czytałem na ten temat lecz odpowiedzi nie znalazłem. Były podobne posty ale brak rozwiazania.  W moim przypadku tak jak pisałem na początku postu ze nie równo pracuje w zakresie temperatur 50 -90 C . Ale wczesniej nierówno pracował po rozgrzaniu silnika do 90 c .  Okazało sie ze kolektor ssacy a mianowicie w nim łopatki były uszkodzone . Wiec został wymieniony na nowy.  I pomogło po rozgrzaniu pracował rowno. Działo sie znowu ze w tych grznicach miedzy  50c a 90 c zaczeło zucać silnikiem . I tu znowu dochodzenie .mechanik wymienił kolektor ale nie przeprowadził kolibracji silnika. Wczoraj auto odebrałem już po kolibracji i objawy znikły. Zarówno na zimny jak i rozgrzany ładnie równo pracuje. Wystarczyło tylko skolibrowac kolektor ssacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...