Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4b6 2.0 AWA


gregoryfm

Rekomendowane odpowiedzi

Panie panowie problem z silnikiem AWA,wyskoczyła żółta kontrolka błąd 1504, mechanik wymienił już uszczelki między przepustnica i egr jak i między egr a kolektorem. Nowe opaski na kolektorze na gumach łączących go z silnikiem. Nowe węże od odm jeden jak i drugi, wymieniłem osłonę bagnetu bo była już w kiepskim stanie, I dalej błąd wyskakuje, jak odkręcam korek od oleju to silnik zaczyna szarpać i się dławić i słychać syk delikatny z tyłu silnika. Gdzie jeszcze można szukać przyczyny tego błędu? Pokrywa zaworów sama, odma gdzieś nieszczelna? Ktoś coś miał takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat, walczyłem z tym w jednym aucie i nie udało się. Należałoby wymienić odmę na nową bo na pewno jest słaba, ale Audi nie sprzedaje już jednej części (zakończona produkcja)- trzeba budować jakiś custom, a połączenie z blokiem jest takie, że nie będzie łatwo. Drugie podejrzenie było na przepływkę albo sam sterownik bo wartości widziane przez sterownik nie odpowiadały sygnałowi przepływki sprawdzanemu na oscyloskopie. Ale nikt nie chciał wziąć na siebie wydania paru stówek na nową przepływkę która może nie pomóc :D

Jako, że błąd wyskakiwał tylko na zimno na wolnych obrotach i nie rzutował na jazdę, to klient przyzwyczaił się do ciągłego checka i w końcu sprzedał samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz ten błąd i czym go odczytywałeś?

Bo błąd ten oznacza z tego co znalazłem to

1504 license plate light x Żarówka podświetlenia tablicy rejestracyjnej (X).

Więc,  to by oznaczało że w ogóle nie tu szukasz problemu jeśli chodzi o ten błąd. Chodź ja tego silnika akurat nie znam aż tak.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 09:12, Pieterb napisał:

Temat do zamknięcia, oring na odmie która jest bliżej silnika nie trzymał tak jak powinieni zasysał lewe powietrze. Tak samo wężyk od opar paliwa wymieniony :) błąd sam znikł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...