Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blis w A4 B9 i A6 C7 a ostrzeganie o nadjezdzajacym pojezdzie


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Czy jezeli auto posiada blis (czyli kontrolke informujaca ze wmartwym punkcie jest auto) to czy w takim aucie powinno byc, lub mozna aktywowac funkcje ze kiedy cofam na droge z bramy, a nadjezdza jakies auto to dostaje ostrzezenie (Asystent ruchu przecinającego tor jazdy z tyłu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent ruchu przecinającego należy do asystenta zmiany pasa ruchu i  działa na podstawie radarów, które umieszczone są na tylnym zderzaku. Bez radarów i asystenta zmiany pasa ruchu nie da się tego aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Asystent ruchu przecinającego należy do asystenta zmiany pasa ruchu i  działa na podstawie radarów, które umieszczone są na tylnym zderzaku. Bez radarów i asystenta zmiany pasa ruchu nie da się tego aktywować.

rozumiem ze to sa inne radary anizeli te ktore sa przy opcji BLIS-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, są to te same. W Audi ten system nazywa się audi side assist a nie blis i kontrolki w lusterkach,  o których  piszesz, należą właśnie do asystenta zmiany pasa ruchu (audi side assist):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli auto ma audi side assist (czyli kontrolke w lusterkach) to na pewno takze ma ten system, ze gdy bede cofal z bramy i bedzie nadjezdzalo auto to da jakos znac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak, przynajmniej ja go mam a na liście wyposażenia nie istnieje osobny punkt dla asystenta ruchu przecinającego. Nie wiem czy nie musisz mieś także kamery 360° do tego czy może ta zwykła cofania  wystarcza. Ja mam 360°. Zapytaj może w dziale A4 B9 Fellows jak wygląda sytuacja u innych mających side assist.  Czy mają asystenta ruchu przecinającego, jeżeli tak to jaką kamerę. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S5 B9 mam asystenta ruchu poprzecznego w połączeniu tylko z kamerą cofania - szczerze bardziej ten system denerwuje niż pomaga, bo najczęściej zatrzymuje samochód jak nic nie jedzie :P

W A6 C7 miałem audi side assist + kamery 360 i w opcjach mmi nie było asystenta ruchu poprzecznego, ale może są specjaliści, którzy to dorzucą

Edytowane przez ja456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ja456 napisał:

W S5 B9 mam asystenta ruchu poprzecznego w połączeniu tylko z kamerą cofania - szczerze bardziej ten system denerwuje niż pomaga, bo najczęściej zatrzymuje samochód jak nic nie jedzie :P

Tylko raz zdrzyło mi się, że system zahamował ponieważ uznał, że jest zagrożenie kolizji. Ogólnie uważam ten system za przydatny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to zależy od warunków, ale u mnie w 4 na 5 przypadków hamuje na pustym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ja456 napisał:

może to zależy od warunków, ale u mnie w 4 na 5 przypadków hamuje na pustym

jak on zahamuje, to dajac gazu i tak pojedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ja456 napisał:

W A6 C7 miałem audi side assist + kamery 360 i w opcjach mmi nie było asystenta ruchu poprzecznego, ale może są specjaliści, którzy to dorzucą

 

14 minut temu, ja456 napisał:

W A6 C7 miałem audi side assist + kamery 360 i w opcjach mmi nie było asystenta ruchu poprzecznego, ale może są specjaliści, którzy to dorzucą

no tak wlasnie widze ze w A6 C7 tylko pisza o side asist i nic nie widze o funkcji wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

A6 C7 tego nie ma bo jest z za stary.

no jak, wersje poliftingowe z 2016 / 2017 sa za stare? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 C7 to platforma MLB, z początkiem produkcji w 2011r, i pomimo faceliftingu nie wszystko zostało unowocześnione. Większość komponentów, sterowników itd. jest nadal ze stanu z roku 2011.

A4 B9 to platforma MLBevo i jest nowsza i świeższa, wprowadzono nową generację niektórych sterowników jak np. komfortu.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...