Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopoty z radiem


suchy921

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Któregoś dnia radio zaczęło "dziwnie" grać (nagłośnienie Bang & Olufsen), i tu właśnie jest problem z nazwaniem jak "dziwnie" ono gra aczkolwiek tak, jakby ktoś przykrył głośniki 3 poduszkami (granie w tle)… Gra cały czas, można zmieniać stacje itd… ale gra właśnie tak dziwnie, podobnie się dzieje jeśli przełączę na odtwarzanie CD … Dodatkowo podczas tego dziwnego grania , zauważyłem, że połączony z samochodem przez bluetooth telefon podczas dzwonienia, odebrania rozmowy nic w głośnikach nie słychać, na wyświetlaczu widać połączenie, czas rozmowy ale głucha cisza, przełączając w telefonie na głośnik rozmowa trwa dalej i wszystko działa jak należy.

Sprawdzałem w ustawieniach radia czy może dziecko gdzieś czegoś nie poprzestawiało , nie wyłączyło przypadkowo, ale nic z takich rzeczy nie ma miejsca, odkryłem również, że po przełączeniu balansu głośników przód-tył to tylne głośniki nie grają w ogóle, przypuszczam również, że mogą one nie grać od pewnego czasu, nie jestem żadnym znawcą więc nie wyczaiłem wcześniej że nie grają. Raz się zdarzyło , że przekręcając główne pokrętło radia , zaczęło grać normalnie, również wtedy wykonałem telefon i normalnie rozmawiałem przez zestaw głośno mówiący, niestety nie trwało to zbyt długo , jeszcze w tym samym dniu problem powrócił … VCDS niestety nie pokazuję żadnych błędów. Może miał ktoś z Was taki lub podobny problem i podpowie może jak się do tego zabrać? Wybaczcie również jeśli źle nazwałem usterkę ,a była już opisywana na grupie, ale jestem tu od nie dawna ?✌️

Pacjent to Audi A4 B8 2.0 TDI 2008 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie wzmacniacza B&O siedzącego w boczku. Masz auto z początku produkcji, w których jeżeli dobrze pamiętam, wzmacniacze miały na górze otwór na wiatraczek. W póżniejszych modelach poprawili i nie było już otworu. Przez ten otwór dostawała się woda do wzmacniacza co powodowało jego usterkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2022 o 19:02, Muskel1 napisał:

Zrób zdjęcie wzmacniacza B&O siedzącego w boczku. Masz auto z początku produkcji, w których jeżeli dobrze pamiętam, wzmacniacze miały na górze otwór na wiatraczek. W póżniejszych modelach poprawili i nie było już otworu. Przez ten otwór dostawała się woda do wzmacniacza co powodowało jego usterkę. 

Dokładnie taki wzmacniacz mam , podjąłem decyzję, że go wyjmuje i biorę do majstra, zobaczymy co w środku się dzieje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...