Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki się zepsuły


turborzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wycieraczkami. Nie działają. Byłem u mechanika to stwierdził że padła elektronika sterującą przy silniczku. Kupiłem uzywke - nie działa. Zamówię dzisiaj niestety nowa z audi... pytanie moje, czy potrzeba po wymianie adaptacji? Jak zrobić to prawidlowo? I jeszcze jedno pytanie, głupie ale może ważne, czy trzeba sprawdzać wycieraczki przy zamkniętej masce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem żadnych. Mechanik też nic nie mówił. Spryskiwacze działają, więc manetka też powinna. Mało prawdopodobne wydaje mi się żeby nagle całkowicie przestała działać, zaszcza że nie było z nią wcześniej żadnych problemów np. wszystko od razu się włączało, bez mocnego przełączania. Ale to tylko moje przepuszczenia. 

Dziwne też było że jak podłączyłem uzywki po wymianie to w ustawieniach wycieraczki przestawiały się na tryb serwisowy ale cięgna i silniczek się nie ruszały.

Edytowane przez turborzeznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać podszybie i sprawdzić czy na wtyczce do silniczka w ogóle dochodzi napięcie po włączeniu wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik sprawdzał multimetrem i wtyczkę i elektronikę od silniczka i powiedział że na 90% to elektronika. Jak podłączył prąd na krótko do silniczka to ten się kręcił. To było przy mojej oryginalnej części. Używaną podłączyłem i nie działała 

Edit:

Sprawa rozwiązana, kosztowało to 365 euro ale wszystko już działa. 

Edytowane przez turborzeznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...