Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie sprzęgła, pedał w podłodze


Siumkaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu słychać było skrzypienie w okolicy pedału sprzęgła podczas puszczania pedału, kilka dni temu skrzypienie zaczęło występować również podczas wciskania jak i puszczania pedału. We wtorek miałem też sytuację, gdy jadąc prosto chciałem zmienić bieg, wcisnąłem sprzęgło, a ono zostało już w podłodze. Zepchnąłem auto na pobocze, sprawdziłem stan płynu hamulcowego, nic nie ubyło, wycieków brak - odciągnąłem ręką pedał sprzęgła i pojechałem dalej. Od wtorku oprócz skrzypienia usterka się nie pojawiła, ale trochę mnie to niepokoi. Korzystając z wolnego niedzielnego wieczoru zacząłem dzisiaj czytać o tej awarii i z tego, co się dowiedziałem to prawdopodobnie pompa sprzęgła zaczęła sygnalizować o wymianie lub wysprzęglik. Czy ktoś z was się już z tym spotkał? Pompę sprzęgła z tego co widziałem na youtubie da się wymienić bez wizyty w warsztacie. Wymiana co prawda upierdliwa, ale myślę, że w kilka godzin bym to w weekend ogarnął. A jeżeli to wysprzęglik to trzeba wtedy zrzucać skrzynie? A może to coś innego, jak myślicie? Pozdrawiam :) 

Edytowane przez Siumkaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprxeglik swoją drogą, ale tutaj masz już końcówkę sprzęgła.

Kiedy wymieniałeś tam plyn ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

Wysprxeglik swoją drogą, ale tutaj masz już końcówkę sprzęgła.

Kiedy wymieniałeś tam plyn ?

Auto mam równo rok. Kupiłem z przebiegiem 163tyś, obecnie jest ponad 178tyś. Płynu hamulcowego nie wymieniałem, nie mam też informacji kiedy i czy w ogóle był wymieniany u pierwszego właściciela.

Edytowane przez Siumkaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na dniach odstawiał do mechanika by wymienić pompkę sprzęgła to odrazu powiem, żeby wymienili płyn hamulcowy. Jaki polecacie? I ile wchodzi? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...