Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zasilaniem gniazd zapalniczek


Gori91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zanikającym napięciem w samochodzie. Mianowicie jakiś czas temu zauważyłem że nie działa mi podgrzewanie lusterka pasażera, następnie że w żadnym gnieździe zapalniczki nie ma napięcia, więc sprawdziłem bezpieczniki i okazało się że jeden jest spalony. Przy próbie wymiany nowy bezpiecznik od razu robił zwarcie i sie przepalał. Nie przejąłem się tym, wyciągnęłam bezpiecznik i tak temat zostawilem. Niedawno przestało mi działać podgrzewanie lusterka kierowcy ? 

Zaczynam się martwić..... Proszę o poradę co mam teraz z tym zrobić, z góry dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik w skrzynce pod podstopnicą. Musisz znaleźć przyczynę dlaczego gniazda zapalniczki powodują zwarcie. Masz w nich podpięte jakieś urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 22:05, Muskel1 napisał(a):

Witam . Podpinam się pod temat, mam A4 B9 2.0 TFSI 190 KM, zakupiłem nie sprawdzając wczesniej gniazd zapalniczek ( kto to robi przy zakupie???) Dopiero przy próbie podpięcia kamerki okazało się że na żadnym gniazdku 12V i zapalniczek nie mam prądu. Dzięki temu w/w opisowi znalazłem miejsce bezpieczników gdzie o miejsce wyżej tj.7 od dołu byla spalona 20A. Wyżej i niżej też są 20 ale z białym napisem 20 jakby orginalne. Ta 20 wyglądała trochę inaczej bez bialego napisu więc zakładam że była już wymieniana. Ale zadowolony poszukałem nowego bezpieczika i wymieniłem....odrazu go spaliło. Nic nie jest podpięte na żadnym gniazdku 12V ani na zapalniczkach. Proszę o sugestie i pomoc. Nie wiem od czego zacząć czy od elektryka czy od mechanika podpiąć na komputer i zobaczyć czy są jakieś błędy. Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam ten sam problem mam pełne zwarcie na przewodach do zapalniczek ma ktoś może schemat jak krok po kroku zdemontować tunel i dostać się pod deskę rozdzielczą znajomy ma kolegę który pracuje w ASO i mówił że może to być problem związany z akcją serwisową możliwe że źle poskładali i gdzieś jest zwarcie ale dziwne że nie tylko u mnie 🤔 może ktoś już rozwiązał problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...