Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 2.5TDI BDG faluje szarpie dymi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam problem z autem .

Wczoraj po odłączeniu akumulatora (tak mi się wydaje że to przez to) auto zaczęło świrować . 

Pierwszym objawem była taka turbo dziura przy ruszaniu , ale po chwili mu przeszło.

Po przejechaniu 20 km zgasiłem silnik i po godzinie jak chciałem go znowu odpalić to odpalił ładnie ale nie wkręca sie na obroty, jak sie trzyma cały czas gaz to idą tak stopniowo i powoli i zaczyna dymić na biało jakby nie przepalał paliwa albo nie chodzi na wszystkich cylindrach. Ale na wolnych obrotach chodzi równo i odpala ładnie. Po włączeniu "D" nie chce ruszyć i się dławi. Dodam że skrzynia multitronic. Filtr paliwa nowy, vag nic nie pokazuje (żadnych błędów) . Czyżby skończyła się pompa ? Może sam sterownik ? Czy ktoś z was miał tak ?

Edytowane przez creative0310

Opublikowano

Sprawdź czy trzyma kąt wtrysku, mi w styczniu sterownik pompy w BDG wysiadł tak z dnia na dzień itd. 
 

Zgasiłem auto, następnego dnia przy próbie odpalenia kopcił, migała kontrolka o żarowych.
Po podłaczeniu VAGa był kod błędu 01318

Edytowane przez Iorveth

Opublikowano
  • Autor

Kąt wtrysku był stały cały czas skakało od 0 do 0.4. 

Opublikowano

Adatpacji skrzynia nie zgubila po odlaczeniu baterii?

Opublikowano
  • Autor

A jak można sprawdzić czy skrzynia zgubiła adaptacje?

Opublikowano
  • Autor

I przypomniałem sobie jeszcze że ostatnio na zimnym silniku żeby ruszył to trzeba było mu gazu dodać bo miał takie opóźnienie . Mogła już wtedy adaptacja wypaść? Czy może mało oleju?

Opublikowano
  • Autor

Nikt nie ma żadnego pomysłu co to może być ? Co sprawdzić ?

Opublikowano

Jaki masz ustawiony kąt wtrysku? Co znaczy skakał między 0 a 4? Jeżeli nie pokazuje 2°ATDC  to nie jest ustawiony, jeżeli wartości zmieniają się między 0 a 4 to najprawdopodobniej vp44 do regeneracji lub wymiany.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Atdc 1.4 late

14.4 btdc early

I zauważyłem że po odpaleniu zaworek n75 zaciąg sztangę w turbinie i to on ją dławi . Po dopięciu podciśnienia silnik pracuje równo i obroty wchodzą ładnie. Ale dymi na biało . A dawkę pokazuje 6.9mg/R ale nie jest wiarygodna bo auto nie złapało temperatury . 

40E6DB50-4EA3-4BFD-AEDC-559A132E5EDC.jpeg

Opublikowano
  • Autor

Po odpięciu podciśnienia silnik pracuje ładnie i da się jeździć ale turbina wtedy nie wstaje no i dymi na biało cały czas . A VAG błędów żadnych nie pokazuje ?

E7DDC9BE-6D06-4563-B250-5D804090BF2E.jpeg

C767F290-82A0-4FE9-8E94-7ECD625704AE.jpeg

1BDE7D3E-E6EE-4EE7-B44B-31E29E7A6CE6.jpeg

53EA1989-A92B-47AB-907A-ED0D3641A747.jpeg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.