Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4b6 odcina zasilanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jestem posiadaczem a4b6 1.8tQ 2002r sedan.

Od jakiegoś czasu sporadycznie następuje chwilowy zanik napięcia w całym aucie.

Zanik jest na 1-2s, po prostu wszystko gaśnie i za chwilę wraca do normalności.

Zaraz po restarcie zapalają się kontrolki ABS, ESP pedał hamulca drży, resetuje się ustawiona godzina. 

Dzisiaj na zimnym podczas hamowania na śliskim znowu miałem chwilowy zanik napięcia.

 Nowych Błędów brak, od czego zacząć szukanie problemu ?

Akumulator, alternator 

Błędy są stale od centralnego zamka, są już odkąd mam auto. Centralka dziala jak zawsze.

Opublikowano

Może masz problem z masą. Gryzoni nie miałeś pod maską?

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzałem masy, klemy, później sprawdzę nap akumulatora i ładowanie aku.

Nie stwierdziłem żadnych gryzoni. 

W głowę zachodzę co to może być

Opublikowano

Sprawdź całą linię  zasilania od bezpiecznika na akumulatorze do listwy zasilania za MCE, może coś nie łączy lub się przegrzewa. Jednocześnie sprawdź błędy w modułach, może jednak to kwestia błędów w komunikacji na szynach CAN. Sprawdź też czy nie masz wody w obudowie komputera na podszybiu lub pod siedzeniem kierowcy.

 

Opublikowano
  • Autor

Po szynach can myślałem, że a4b6 jest tylko linia kkl.

Na ECU na podszybiu wody nie ma ale jest pęknięta plastikowa osłona. Wody nie ma w niej, jutro jeszcze sprawdzę pod siedzeniem kierowcy.

Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję. 

Opublikowano
  • Autor

Witam, dzisiaj rozkręciłem skrzynkę ECU na podszybiu. Pokrywa plastikowa była pęknięta. Po wyjęciu komputera w zasadzie nie miałem tam wody. Ale w czarnej wtyczce była jakby wilgoć. Osuszylem wszystko wydmuchalem cały syf który tam był. Uszczelnilem silikonem i zobaczymy czy to coś pomogło.

Opublikowano

Myślę,że pomoże daj znać w razie gdyby problem wracał.

Opublikowano

Wymień obudowę na niepopękaną. Rozumiem że zdejmowałeś osłonę przy szybie żeby odkręcić wszystkie śruby od obudowy? Jedna śruba jest schowana i jej uszkodzenie będzie skutkowało zalewaniem komputera.

Opublikowano
  • Autor

Tak zdejmowałem wycieraczki też, na razie jest wszystko ładnie uszczelnione silikonem. 

Od kilku dni jest spokój, dziś korzystając z ładnej pogody, porządnie umyłem auto, zalewając szybę i podszybie.

Jak na razie jest spokój, dam znać czy to było przyczyną i czy mój zabieg się udał.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.