Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie mmi, wgrywanie map, softu


Pavelbyq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie mojego MMI. Szczerze to po przeczytaniu wszystkich tematów i przewertowaniu google, dochodzę do wniosku że mam wersję MMI 3G Basic Plus. (jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie) nie wiem, czy mam nagrać na płytę nowe mapy, czy na kartę SD. Nie mam zmieniarki, tylko 2 wejścia sd i wejście na płytę oraz 10 glosnikow. Mapy mam z 2015 roku więc trochę nieaktualne i chciałbym nowe. A że mieszkam w UK to przydałyby się mapy aby dojechać do Polski. Poza tym nie posiadam ukrytego zielonego menu (kombinacja klawiszy). Nie wiem czy można też aktualizować soft bo zapewne też stary jak świat. Jakby ktoś mógł mi w tym temacie trochę pomógł, byłbym bardzo wdzięczny. 

Znalazłem coś takiego na ebay.

Tylko ze nie ma polskiej mapy ?

IMG_20220329_091623.thumb.jpg.bf31ee3a01ca5162628180fa5653559a.jpg

Edytowane przez Pavelbyq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej nawigacji masz zwykłą Basic którą to masz starą jak i softa masz starego, a mapy możesz nagrać na kartę SD i wsadzić w jeden ze slotów by napęd mieć wolny.  Co do map to niestety aby mieć Polską mapę musisz mieć 2 kartę sd bo w Basic mapa dzielona jest na 2 mapy ze względu że nie mamy dysku w aucie i nie ma tyle miejsca by mieć całą Europę. Więc Ty w swoim samochodzie masz West tak samo jak ja ze względu ze mieszkam w UK i aby dojechać do PL wprowadzam kod do Niemiec we Frankfurcie N/O( Ty oczywiście  możesz wprowadzić inne Niemieckie miasto przez które przekraczasz granicę) , ponieważ moja nawigacja nie widzi PL mając mapy GB i aby mieć mapę PL przekładam na 2 kartę SD i instaluje mapy PL i wtedy mam dalszą część wschodnią,. A wracając do GB musisz znów przełożyć kartę i zainstalować mapy West.

Najnowsza mapa to  MMI 3G Basic 5.33.2 4G0060884AK a soft to BNav_EU_K0260_1_D1 / 8R0 906 961 DP w który polecam się zaopatrzyć ale nie polecam ściągania ze słynnego Chomika ponieważ ludzie czasami wrzucają virusy tam by uwalić jednostkę.

Dla lepszego wyjaśnienia  o czym mówię poniżej  pokazuje jakie kraje są na 2 osobnych kartach SD dla mmi 3G basic. 

SD1 EAST: Germany, Lichtenstein, Austria, Switzerland, Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Italy, Croatia, Corsica, Kosovo, Latvia, Lithuanian, Macedonia, Moldavia, Montenegro, Norway, Poland, Romania, Russia (only major roads), San Marino, Sweden, Serbia, Slovakia, Slovenia, Czech Republic, Ukraine, Hungary, Vatican City, Belarus.

 

SD2  WEST: Germany, Austria, Liechtenstein, Switzerland, Andorra, Belgium, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Luxemburg, Monaco, Netherlands, Portugal, Spain.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Ochromvip
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry panowie. Mam pytanie. Czy ktoś próbował wgrywać pliki od A5OC? Na naszym forum nie mogę znaleźć żadnych plików aktualizacji czy też nowych map. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pavelbyq napisał:

Dobry panowie. Mam pytanie. Czy ktoś próbował wgrywać pliki od A5OC? Na naszym forum nie mogę znaleźć żadnych plików aktualizacji czy też nowych map. 

Ja wgrałem i mapy działają bez zarzutów.

280619343_756109592399959_1231172004126800037_n.jpg

Edytowane przez Ochromvip
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz soft mam stary jak swiat: BNAV_EU_0029_D1 Czy moge wgrac od razu soft zbiorczy BNAV_EU_0257_2_D1 czy powoli brnac przez kazdy :

BNav_EU_P0054_D1
BNav_EU_P0206_D1
BNav_EU_K0031_2_D1
BNav_EU_K0070_2_D1
BNav_EU_K0206_2_D1
BNav_EU_K_0256
BNav_EU_K_0257

aby nie uwalic mmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pavelbyq napisał:

Jak wiesz soft mam stary jak swiat: BNAV_EU_0029_D1 Czy moge wgrac od razu soft zbiorczy BNAV_EU_0257_2_D1 czy powoli brnac przez kazdy :

BNav_EU_P0054_D1
BNav_EU_P0206_D1
BNav_EU_K0031_2_D1
BNav_EU_K0070_2_D1
BNav_EU_K0206_2_D1
BNav_EU_K_0256
BNav_EU_K_0257

aby nie uwalic mmi

Tak możesz od razu wgrywać nowy soft. Ja bynajmniej tak zrobiłem i wszystko hula aż miło

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz może jakiego pewnego źródła ściągnąć BNAV_EU_0257_2_D1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ochromvip napisał:

Na tamtym forum oprócz map też jest soft ;)

właśnie za cholere nie mogę znaleźć BNAV_EU_0257_2_D1 :facepalm:

ściągnąłem BNAV_EU_0260_1_D1 ale tego zbiorczego nie mogę znaleźć

Edytowane przez Pavelbyq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten BNAV_EU_0260_1_D1 jest najnowszy. Więc po co Ci stary soft? Wgraj tylko ten nowy bo nie musisz wgrywać starych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ochromvip napisał:

ale ten BNAV_EU_0260_1_D1 jest najnowszy. Więc po co Ci stary soft? Wgraj tylko ten nowy bo nie musisz wgrywać starych

Właśnie..Bo czytałem, że bardzo często uwala się jednostkę MMI powodu zbyt dużego przeskoku w aktualizacji. BNAV_EU_0257_2_D1 jest aktualizacja zbiorczą i podobna bezpieczniej jest wgrać ją na początku, a póżniej aktualizować do BNAV_EU_0260_1_D1. Nie wiem ile w tym prawdy, ale chciałem zrobić to bezpieczniej aby nie wymieniac MMI jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi się udało nie uwalić jednostki. Jakoś wgrałem ten nowy soft i hula. No to jak chcesz, to musisz poszukać ten 257 jeszcze i wgrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 18:43, Ochromvip napisał:

No to mi się udało nie uwalić jednostki. Jakoś wgrałem ten nowy soft i hula. No to jak chcesz, to musisz poszukać ten 257 jeszcze i wgrać 

Done. Jakoś się udało. Soft 260 wgrany, tyle a mapy 2020-2021. Nie mogę znaleźć nowszych.. Ale to i tak lepiej niż było.  Miałem z 2014 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na tamtym forum, a mapy znajdziesz w odpowiedzi  #10089 str. 55  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 18:46, Ochromvip napisał:

Na tamtym forum oprócz map też jest soft ;)

O którym Forum kolega mówi?

 

UPDATE:

Juz znalazlem :)

Edytowane przez Sensor77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xxandrzejxx napisał:

a ja nie mogę znaleźć , podpowiedzcie gdzie szukać 

 

https://www.a5oc.com/threads/mmi-3g-basic-navigation-5-31-2-and-firmware-updates-currently-2020-2021.113473/page-55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassałem ale nie instalowalem jeszcze.

Widzialem gdzies post ze komus tam wolniej sie niby uruchamial i chce wrocic do ver. K0257, ale nie wiem czy z tego samego zrodla mial pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...