Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napięcie w kostce w radiu po wyjęciu kluczyka


Lisek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem z radiem RNS-e w moim Audi A4 B7.
Dokupiłem do radia moduł bluetooth i podłączyłem lecz ten jest cały czas włączony tak jak i radio. po sprawdzeniu miernikiem w kostce jest napięcie cały czas.
Aby sprawdzić zamykałem się w samochodzie i czekałem aby sprawdzić czy wentylator, napęd CD czy nowy moduł bluetooth się wyłączą, niestety tak się nie stało i wszystko było non stop pod napięciem.
Po dokładniejszym sprawdzeniu nie mam pinu w radiu na którym pojawi się napięcie po przekręceniu kluczyka. Czy jest ktoś w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć do przewodu wzbudzającego wzmacniacz. Czarna kostka 8 pinowa na pin nr. 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka oznaczona literką D, na pin 13.

Pojawia się tam napięcie w momencie odryglowania auta pilotem a znika po kilku minutach po zaryglowaniu auta. 

 

20220407_221046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muskel1 napisał:

Kostka oznaczona literką D, na pin 13.

Pojawia się tam napięcie w momencie odryglowania auta pilotem a znika po kilku minutach po zaryglowaniu auta. 

 

20220407_221046.jpg

Jest tak podpięte. Siedzę w pokoju a samochód jest z 6 metrów ode mnie i po włączeniu bluetooth automatycznie się łączy. Auto zaryglowane od dwóch godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wychodzi na to, że Twje RNS-E nie przechodzi w stan spoczynku. Normalnie zanika tam napięcie, gdy sterowniki się usypiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

A sprawdzałeś miernikiem czy napięcie na pinie 13 znika po zamknięciu?

Sprawdzałem, być może za krótko czekałem ale napięcie było cały czas.

 

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Więc wychodzi na to, że Twje RNS-E nie przechodzi w stan spoczynku. Normalnie zanika tam napięcie, gdy sterowniki się usypiają. 

Jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz dokładnie miernikiem. W momencie uśpienia się sterowników i RNS-E nastaje nagle cisza bo wiatrak i napęd RNS-E milkną oraz ekran RNS-E staje się bardziej czarny. To trwa kilka minut po zaryglowaniu auta pilotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...