Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z głośnikami


Netsuu98a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rok temu kupiłem audi a4 b5 99r sedan. 

Zepsute tylnie głośniki na półce, postanowiłem po roku kupić nowe. podpiąłem i nie grają.

Podpiąłem pod wzmacniacz w domu i grały,  przód gra lecz tył nic a nic nawet nie szumi... 

Wytłumaczy mi ktoś może co źle robię ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz system aktywny (co przypuszczam) to tył nie ruszy bez przejściówki gdyż tylne głośniki i subwoofer zasilane są ze wzmacniacza z tyłu a nie z radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wzmacniacz jest odłączony próbowałem po prostu na dotyk wsunąć w płytkę i również nie grały 

Zdjęcia podpięcia kabli.

Brązowa wtyczka jest odpięta ponieważ w nowym radiu nie ma na nią miejsca do czego ona w ogóle jest ? 

 

x1d.jpg

XDDD.png

XDDDDD.jpg

Edytowane przez Netsuu98a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz sprawdzić czy masz system aktywny, czylii wzmacniacz i subwoofer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz taką przejściówkę kupić aby tył ruszył. 

ALLEGRO.PL

Druga sprawa głośniki, które kupiłeś mają impedancję 4 Ohm. Sprawdź ile miały oryginalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz ją pomiędzy nowe radio a istniejącą instalację za radiem, bo tył dostaje sygnał liniowy z kostki mini-iso, czyli tej która u Ciebie teraz wolna została. Sygnał liniowy jest dopiero wzmacniany przez wzmacniacz a wzmacniacz napędza tylne głośniki. W ten sposób to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przejściówki nie zagra. Musiałbyś  z radia z kostki iso podciągnąć  przewody do tylnich głośników, omijając w ten sposób wzmaxniacz i zasilając głośniki bezpośrednio z radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja podłączyłem stare radio do nowych głośników jedynie co to pyrkały mysle no nic ide zamówić tą przejściówkę, ale podpiąłem nowe radio sony żeby juz pózniej tego nie robic przy podpięciu poszło zwarcie i oba radia juz nie świecą ani nie grają wiec radia sprawne nie spaliły się co poszło bezpiecznik czy kabel z środka auta ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...