Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ 1.8 ADR ] Brak mocy, szarpanie, strzelanie po rozgrzaniu silnika.


Mateuszaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moją babiną jak w temacie. Po rozgrzaniu silnika na 90°C brakuje mocy powyżej 3tyś obrotów, szarpie w przedziale 2 - 3 tyś obrotów i słychać strzały. Na komputerze nie pokazuje żadnego błędu. Wymieniłem czujnik położenia wału, sondę lambda i dalej nic.

Macie może jakieś propozycje na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cewka niedomaga albo przewody i nie pracuje na wszystkie cylindry. W starych sterownikach, jak dobrze kojarzę, nie pokaże błędu od wypadania zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A @przem8 jest jakiś sposób aby to sprawdzić samodzielnie ? Z elektryką mam wspólnego tyle że podłączam ładowarkę do gniazdka hehe 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiuknij wodą z atomizera na przewody, cewkę i zobacz czy jest jakieś iskrzenie albo zmiana w pracy silnika. Pytanie czy to dzieje się na obu paliwach? Jeśli tylko na gazie to mogą niedomagać np. wtryskiwacze albo kwestia regulacji lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to robić w ciemniejszej scenerii, albo wieczorem. Lepiej widać potencjalne iskrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 11:03, przem8 napisał:

Psiuknij wodą z atomizera na przewody, cewkę i zobacz czy jest jakieś iskrzenie albo zmiana w pracy silnika. Pytanie czy to dzieje się na obu paliwach? Jeśli tylko na gazie to mogą niedomagać np. wtryskiwacze albo kwestia regulacji lpg.

Dzieje się to na obydwu paliwach. W taki sam sposób. To będę musiał się temu przyjrzeć! Dzięki za szybkie informacje i wskazówki, będę dłubał! Jak dojdę do przyczyny to będę informował !!

 

No to tak, w piątek miałem wolne to podjechałem na garaż aby popsikać kable wodą. Po pierwszej dawce wody nie było ani widu ani słychu dyskoteki no to wyjechałem żeby dać mu trochę miodu. Przy drugim psikaniu ku mojemu zdziwieniu dyskoteka gra i cewka się bawi!!! Podjechałem na złom aby zamienić na szybko cewki ( w sklepie dopiero na wtorek ) i bingo!! Gra i trąbi zespół kombi! 

Dziękuję Panowie za pomoc w zlokalizowaniu problemu w mojej babińce! Pozdrawiam i do następnego!

Edytowane przez Mateuszaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...