Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Klima nie grzeje(?)


KorteX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Przychodzę do Was z takim problemem, że od jakiegoś czasu klima mi nie grzeje do samochodu...

Na LO daje zimnym normalnie, gdy dam chociaż na 18, słychać jakby klapy się zamykały, grzeje, ale tylko jakby w wewnętrznym obiegu samej klimy, nie daje na kanały do samochodu... Gdy przełączę na zamknięty obieg zaczyna dmuchać do samochodu, ale nie tak mocno jak powinien. No i niestety na zamkniętym obiegu po jakimś czasie wydobywa się niezbyt przyjemny zapach, ale ciężko określić jaki to zapach.

Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? W wolnej chwili podepnę się pod kompa i sprawdzę błędy, ale może ktoś już coś takiego przerabiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak od strony pasażera. Pewnie klapki stoją, wyjdzie po podpięciu pod vcds w grupie odpowiedzialnej za klimatronik. U mnie pomógł test klapek wykonany vcds'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, przem8 napisał:

Miałem tak od strony pasażera. Pewnie klapki stoją, wyjdzie po podpięciu pod vcds w grupie odpowiedzialnej za klimatronik. U mnie pomógł test klapek wykonany vcds'em.

A jest coś takiego jak "główna" klapa klimatyzacji czy to nagle wszystkie klapki mi się zamykają po przestawieniu na ciepło? Bo na LO daje każdym kanałem zimnym, aż mrozi, a na 18 i wyżej żadnym nie dmucha zupełnie nic, dopiero jak włączę obieg zamknięty zaczyna dmuchać do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAsz na forum cały opis tych klapek z rozmieszczeniem. Ja nie będę się więcej wysilać w tym temacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem błędy od klapek i już działa normalnie :) Tak czy siak pewnie oznacza to, że zbliża się ich koniec i będzie trzeba je powymieniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...