Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b8 cjca niskie cisnienie oleju


Dawid17331

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Audi a4 b8 2012 rok 2.0 cjca przebieg 270k km. Od miesiąca mam problem z zapalaniem się czerwonej kontrolki o niskim cisnieniu oleju. Sytuacja ta pojawia się tylko po ostrzejszej jezdzie i zatrzymaniu samochodu. Kontrolka pali się kilka sekund. Cisnienie mierzone na zimnym silniku wzorowe. Na cieplym na biegu jalowym 0,4 bara. Pompa oleju wymieniona miesiąc temu orginał, ołówek był w bardzo dobrym stanie. Po wymianie oleju filtra i pompy problem zniknął na tydzień. Mechanik twierdzi, że panewki są w bardzo dobrym stanie, sprawdził również wałki wyrównoważające. Wymienił podstawę filtra oleju , jednak to nadal nie rozwiązało problemu. Proszę o pomoc, może ktoś z was miał podobny problem. Co było przyczyną, co może być przyczyną. Wiem, że nikt nie wróży z fusów jednak każda informacja jest cenna i chciałbym rozwiązać ten problem jak najmniejszym kosztem. Czytałem na forach, że ludzie wymieniali panewki, rozrządy, popychacze jednak to nie rozwiązywało problemu. Jeszcze raz proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wymieniona czy imbus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona orginał pompa z imbusem

 

Edytowane przez Dawid17331
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim oleju jeździsz? Sprawdzałeś może temperatury oleju kiedy zapala się informacja o niskim ciśnieniu?

Edytowane przez sebaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie sprawdzałem, ale dzięki za podpowiedź. Odnośnie oleju wczesniej byl valvoline 5w30, teraz jest elf 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało się rozwiązać ten problem?

U mnie pojawił się ten sam problem i nie wiem co robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy może jest rozwiązanie tego problemu? mam takie same objawy i nie wiem co poradzić.

pompa, imbus, filtry i oleje wymienione, obecnie na motul 5w30 wczesniej PETRONAS 5W30 i bez róznicy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...