Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obudowa filtra powietrza


Dbaluch

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam  kolegów , mam  uszkodzoną dolną część obudowy filtra powietrza , chce ją wymienić , dzwoniłem do aso i  podali mi numer  06B 133 037 AJ  lecz o tym numerze prawie ich nikt nie sprzedaje , czy sam dół np jest taki sam od innych  modeli.?  Silnik to 1.8 bfb a4 b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Langista napisał:

Łatwiej jest całą puszkę dostać.

Moge  kupić całą tylko  czy obudowy o innych numerach też podejdą  , czy nie jest tak że one różnią się od siebie tylką górą i stad różne numery fabryczne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,  orientujesz się może czy od a4 b7 2.0 TFSI dół filtra jest taki sam  jak w a4 b6 1.8 bfb ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  czy sam dół filtra będzie pasować od a4 b7 2.0 TFSI oznaczenie  to 03G133835A. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koledzy dla potomnych powiem tak że dolna część obudowy filtra powietrza  od 2.0 ALT pasuje   do mojego 1.8  BFB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak pewnie jedna różnica, BFB ma zapewne blachę od strony kolektora, aby turbo nie stopiło obudowy, kiedy ALT zapewne go nie ma. Ja w 3.0 ASN z powodu mega ciasno upchanego silnika miałem stopiony właśnie dół obudowy filtra i musiałem dorobić sobie taką blachę, bo wcześniejsze serwisy go sobie przywłaszczyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Langista napisał:

Jest jednak pewnie jedna różnica, BFB ma zapewne blachę od strony kolektora, aby turbo nie stopiło obudowy, kiedy ALT zapewne go nie ma. Ja w 3.0 ASN z powodu mega ciasno upchanego silnika miałem stopiony właśnie dół obudowy filtra i musiałem dorobić sobie taką blachę, bo wcześniejsze serwisy go sobie przywłaszczyły. 

2.0 ALT też ma tą blache ponieważ  mam w pobliżu kolektor wydechowy 

Edytowane przez Dbaluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dbaluch napisał:

2.0 ALT też ma tą blache ponieważ  ma w pobliżu kolektor wydechowy a za kolektorem katalizator 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...