Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System Tank Malfunction - HELP


Tomarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kilka razy temat był już poruszany na tym jak i na innych formach. Chciałbym się dopytać was czy dobrze myślę.

 

Po odpaleniu samochodu [ A4 B8 2.0 TFSI ]  wyskoczył napis:  System Tank Malfunction.

Wskaźnik poziomu paliwa zszedł do zera i pokazuje rezerwę, zasięg "km" do przejechania wskazuje "0".

Zostawiłem u mechanika bo było podejrzenie że pompa paliwa która ma zintegrowany moduł poziomu paliwa padła (tak mi powiedziano). Niestety wymiana nie pomogła. 2 opcją którą sprawdzili to były zegary - też ok. Warsztat sprawdził czy idzie sygnał z pompy do zegarów i niestety gdzieś go gubi. Warsztat poddał się. Jeśli dobrze rozumiem to musze pruć wnętrze i szukać w wiązkach problemu czy może jeszcze spróbować zakodować od początku system(gdzie tak wyczytałem).

Może wy znacie jakieś newralgiczne miejsca gdzie coś mogło się przetrzeć/rozłączyć?

Jeśli trzeba pruć może polecicie jakieś magika od elektromechaniki w województwie mazowieckim?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z USA? Jaki kod silnika?

Z tego co wiem w quattro masz 2 czujniki poziomu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z USA, kod CAEB.

Po podpięciu właśnie pokazywało błąd 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie treść błędu?

Czujnik 2 w takim razie do sprawdzenia i ewentualnie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, właśnie oddałem do elektromechanika i ma sprawdzić co i jak.

Dam znać co się działo aby w przyszłości inni mogli skorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi czujnik siedzi po przeciwnej stronie baku. Pompa paliwa z czujnikiem 1 siedzą w baku pod tylną kanapą strona pasażera. Czujnik nr. 2 siedzi w bagażniku okolica oparć strona kierowcy. Muszą dekielek wyciąć bo jest przyklejony. 

20220619_160919.jpg

20220619_160826.jpg

20220619_160858.jpg

20220619_160909.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 dzięki za cierpliwość.

Miałeś rację. z tym pływakiem. Dzięki Tobie udało się to rozwiązać bo mechanicy u których byłem to nawet nie wiedzieli że jest 2 wejście do baku w bagażniku. System już działa ale mam jeszcze problem. Otóż czy trzeba od nowa jakoś skonfigurować ustawienie tego pływaka? Bo wydarzyła mi się sytuacja wczoraj że ledwo co się zaświeciła rezerwa a samochód padł. Okazało się że brakło paliwa. Po zamontowaniu nowego pływaka trzeba coś ustawić?

Z góry dziękuję za odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Kupiłeś oryginalny pływak czy zamiennik? Z zamiennikami (właśnie z czujnikami) jest często problem, bo podają niewłaściwe wartości. 

W sterowniku 17 w adaptacjach lub w nastawach podstawowych  powinien być punkt kalibracja czujnika ilości paliwa, tam można dopasować zachowanie i wskazywanie ilości paliwa z tego co pamiętam. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to kupiłem bosha zamiennik, bo nie mogłem znaleźć innego.

Możesz opisać dokładnie jak skalibrować go, albo gdzieś pokierować kto to może zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podpowiedziach w vcds powinno być widoczne. Nie pamiętam dokładnie. Wartości można było zmieniać krokami o 1 Ohm z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulację można dokonać na dwa sposoby. Albo dopasowanie do rezerwy albo do pełnego baku.

Dla rezerwy tankujesz do pustego baku 7 litrów (tyle wyoisi rezerwa) i wtedy korygujesz zapisaną wartość w dół, czyli na przykład jak masz ustawioną wartość 128 to ją odpowiednio zmniejszasz (wskazówka wtedy opada).

Przy pełnym baku sytuacja ma się odwrotnie. Tankujesz do pełna i zmieniasz wartość na wyższą, wstazówka wtedy podnosi się.

Przedział możliwych wartości jest chyba 120-136.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...