Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 3G Basic czarny ekran


dativus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Panowie po wgraniu spolszczenia z p. chomika ( pośpiech / nie zapoznałem się i nie poczytałem o tym wcześniej ) zablokowało mi MMI 3G Basic jak w tytule - czarny ekran i przyciski funkcyjne wokół gałki zmiany biegów nie działają . Softwareversion jaki był to BNav_EU_P0206_D1. Czy można jakoś przywrócić MMI do poprzedniego stanu bez wysyłania może skryptem lub inaczej ? Mam też VCDS ale z adresem 5F nie można się połączyć . Poczytałem o trybie emergency mode ale nie wiem i chyba nie można wprowadzić w ten tryb wprowadzić gdy już jest czarny ekran i klawisze nie działają . Może się mylę ? Proszę o info i pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaliłeś jednostkę, pytanie jak bardzo... Szukaj kogoś kto Ci to postawi, pewnie bez ingerencji w eeprom się nie obejdzie. Chciałeś za free, to teraz będzie drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ? Czy szukać na Allegro może tutaj ktoś może pomóc i czy eeprom jest lutowany - BGA czy wyjmowany ? Programowałem kiedyś eeprom'y nawet te które kasuje się UV oraz inne pamięci . Poprosiłbym o jakąś fotkę .  Mam dość stary sprzęt i chyba nie dam rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Atmel lutowany  . Niestety musiałbym kupić inny sprzęt . Za dużo zachodu .

Atmel.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezinwazyjnie , czy przez VCP jak dostanę się przez 5F odczytam / wyedytuję i zapiszę zmodyfikowane dane eepromu ( region , język itd. )

Edytowane przez dativus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaliłeś flash a nie eeprom , naprawie priv

Edytowane przez Deniro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trochę długo czekałem tutaj aż ktoś zapuka i wysłałem . Mam już naprawione i wgrany język PL oraz mapa Europa 22r. na SD Card slot 1. Problem teraz mam w tym , że biedna ta wersja BNav_EU_K0257_2_D1 . Nie wiem czy jest bardziej rozbudowana wersja ? Nie mogę wejść bo nie ma lub nie widzę np. asystenta kierowcy i w tym np. czujnik deszczu ? Nie mogę też zmienić widoku np. z ikonami ? Może dla tej wersji MMI 3G Basic nie ma tego a auto jest dobrze wyposażone !? Mogli byście odpowiedzieć czy jest możliwość wgrania bogatszej wersji i jakiej ? No i pytanie jw. odnośnie VPC ? 25 lat mam do czynienia z programowaniem różnych rzeczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dativus napisał:

Koledzy trochę długo czekałem tutaj aż ktoś zapuka i wysłałem . Mam już naprawione i wgrany język PL oraz mapa Europa 22r. na SD Card slot 1. Problem teraz mam w tym , że biedna ta wersja BNav_EU_K0257_2_D1 . Nie wiem czy jest bardziej rozbudowana wersja ? Nie mogę wejść bo nie ma lub nie widzę np. asystenta kierowcy i w tym np. czujnik deszczu ? Nie mogę też zmienić widoku np. z ikonami ? Może dla tej wersji MMI 3G Basic nie ma tego a auto jest dobrze wyposażone !? Mogli byście odpowiedzieć czy jest możliwość wgrania bogatszej wersji i jakiej ? No i pytanie jw. odnośnie VPC ? 25 lat mam do czynienia z programowaniem różnych rzeczy ...

Nie bardzo rozumiem na co długo czekałeś. Nad Twoim postem dostałeś dwie oferty naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ po wysłaniu dostałem od kolegów odpowiedzi więc może inaczej -  ja za wcześnie wysłałem ...

Edytowane przez dativus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...