Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ustalić VAG'iem czy przebieg auta jest autentyczny ?


FANTOMAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić autko żonce i czy jest jakiś pewny sposób sprawdzenia autentyczności przebiegu auta i czy ewentualnie istnieje możliwość takiego skręcenia licznika że nawet vag tego nie wykryje :mysli:

I w co zaglądnąć vag-iem motor 1,8Turbo benzynka (co ewentualnie najczęściej kuleje w tym silniku?)

Dysponuje kabelkiem HEX-CAN soft VAG-COM 704.1

Dziękuję za ewentualne wskazówki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to naszymi VAGinkami się nie da nic sprawdzić... jakieś wersje VASa chyba dawały radę - ale to sprzęt warsztatowy (czytaj baaaaardzo drogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie sprawdzic ... wszystko zalezy od rodzaju ECU i sprzetu jakim sie dysponuje ... :wink4:

VAG 704.1 jaki posiadasz pozwoli na sprawdznie przbiegu w samochodach z EDC15 [prosciej mowiac chodzi o dizle od 2000 do 2004 roku]

p.s pamietaj ze nie zawsze Vag daje rade , poza tym zmiana przebiegu w ECU jest tak prosta jak w zegarach .... :wink4:

co do 1.8 T to poczytaj na forum jest tego sporo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to od 2004r można już sprawdzić.mój już jest na tej szynie i przebieg wykazał o około 200 km mniej niż faktycznie,ale jest tolerancja + - 5 procent i to dlatego.vag-ował kolega HOŁK i dzięki mu za to.niestety niewiem jakim vag-iem dysponuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie sprawdzic ... wszystko zalezy od rodzaju ECU i sprzetu jakim sie dysponuje ... :wink4:

VAG 704.1 jaki posiadasz pozwoli na sprawdznie przbiegu w samochodach z EDC15 [prosciej mowiac chodzi o dizle od 2000 do 2004 roku]

p.s pamietaj ze nie zawsze Vag daje rade , poza tym zmiana przebiegu w ECU jest tak prosta jak w zegarach .... :wink4:

co do 1.8 T to poczytaj na forum jest tego sporo ...

TZN. ze benzyny tym kabelkiem nie sprawdzę??? bo do tej pory gmerałem nim tylko grzechotnikach

jesli chodzi o przebieg to nie .... co do diagnostyki to jak najbardziej wszystko sprawdzisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wiarygodnym sposobem sprawdzenia jest Servis

Niestety serwis również nie powie ci na 100%. Jeśli ktoś się przyłożyl to tego nie sprawdzisz.

Wystarczy podjechać na wymianę żarówki i podać skręcony już przebieg.... I masz "zalegalizowany"......

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...