Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie klapy bagażnika


Sieni

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie działa mi otwieranie klapy bagażnika z klamki (sedan) podświetlenie tablicy i lampka w bagażniku. Otwierania z kluczyka działa (zwalnianie rygla). Zdemontowane blendę bo była już cała posiedziała, oczywiście bez strat się nie obyło. Sprawdziłem krańcówki od zamka i rączki klapy (są ok). Napięcie na wtyczce dwupinowej tej większej  (chyba od oświetlenia rejestracji) wynosi ok 10V. Natomiast na mniejszej czteropinowej nie mam nic. Co mogę sprawdzić? Gdzie zajrzeć? Co zasila te elementy, jest od nich jakiś moduł? Myślałem jeszcze o przedzwonieniu przewodów ale gdzie one idą? 
 

druga kwestia, jest jakaś kompletna listwa z lampkami ludowymi która podejdzie do sedana b6? Najlepiej z plastiku bo te aluminium sporo problemów robi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendę klapy zmień na plastikową z modelu a4 b6/b7 lub a3 8p lub a6 c6.

Do tego kup ori lampki ledowe z a6.

Kable w gumowej przelotce z klapy do budy sprawdź czy nie są uszkodzone. Jest to częsty przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 11:12, MaTeo85 napisał:

Blendę klapy zmień na plastikową z modelu a4 b6/b7 lub a3 8p lub a6 c6.

Do tego kup ori lampki ledowe z a6.

Kable w gumowej przelotce z klapy do budy sprawdź czy nie są uszkodzone. Jest to częsty przypadek.

Przewody połatane, uszkodzone w dwóch miejscach w tej przelotce gumowej. Blenda przyszła z a6c6 z ledami. Jednak ledy po podłączeniu wszystkiego nie świecą. Pozostałem elementy ożyły (przycisk w klapie, światło w bagażniku. Czy te ledy nie są na inne napięcie (wcześnie były żaróweczki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori Ledy są na takie samo napięcie jak zwykle żarówki, możliwe że zamieniona polaryzacja, sprawdź czy jak podłączysz na krótko na odwrót przewody idace do lampek tablicy czy Ledy ożyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Ori Ledy są na takie samo napięcie jak zwykle żarówki, możliwe że zamieniona polaryzacja, sprawdź czy jak podłączysz na krótko na odwrót przewody idace do lampek tablicy czy Ledy ożyją.

W starej wtyczce mam minus na skrajnych a w środku plus do lampek tablicy i do otwarcia klapy (mikrosryk). Pytanie jeszcze w jakim momencie zapalają się lampki? Po przekręceniu stacyjki czy na postojowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem rozwiązany. Polaryzacja była ok, problemem były zaśniedziałe styki w gnieździe lampki. W jednej musiałem również troszkę inaczej wygiąć blaszkę, ponieważ po dociśnięciu lampki przestawała świecić. Dziękuje MatEo za pomoc :)

l1.jpg

l2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...