Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Alarm Exus V10 - kto pomoże ?


max0107

Rekomendowane odpowiedzi

858aabe434824589med.jpg

Czy ktoś orientuje się jak i gdzie to podpiąć?

Chodzi mi tylko o tą zaznaczoną wtyczkę oraz przewód nr.6 (domykanie szyb) oraz przekaźnik blokady (przewód nr.4) - gdzie dokładnie mogę się wpiąć.

Jeśli było to wałkowane na forum to sorry, ale nie mogłem znaleźć konkretnie opisu do rocznika 2000.

Bardzo proszę o pomoc, przydadzą się wszelkie rozpiski itp.

THX for all

daję jeszcze linka do foty w pełnym rozmiarze :)858aabe434824589m.jpg

no jeszcze jedno mi się przypomniało:

do centralnego który schemat mam zastosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to będzie tak:

Drzwi + podpinasz pod przewód zamykający centralny

Drzwi - podpinasz pod przewód otwierający centralny

Stacyjka ON - plus po włączeniu zapłonu

Hamulec + podpinasz pod hamulec ręczny tam gdzie pojawia się + gdy go zaciągniesz (przełącznik hamulca ręcznego)

Bagażnik - podpinasz pod minus przełącznika bagażnika

#6 tak jak jest opisane czyli służy do podpięcia się pod sterowanie (minus) zamykaniem szyb - musisz znaleźć taki przewód, na którym podanie minusa będzie zamykało szyby. Jeżeli to podłączysz alarm będzie domykał szyby z automatu lub Ty będziesz mógł tym sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj alarmik EXUS v10 ale mam problem z domykaniem szyb.

Zaznaczę że mam A4 z 2000roku i nigdzie nie znalazłem konkretnej opisówki pod niego i walczyłem z miernikiem Smile Mój problem polega na tym że centralny bardzo ładnie zamyka (przewód żółto-niebieski) i otwiera (szaro-biały) ale domykanie (przewód brązowo-czerwony) działa nie tak.

Mianowicie po zamknięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania szyby się zamykają ale jak wyłączę alarm (przycisk otwierania) to otwierają mi się i szyby czego nie chcę !!!!! coś chyba przekombinowałem:( proszę o radę w tej sprawie. nie podłączyłem jeszcze otwierania tylnej maski (tzn, chodzi o to aby po wcisnieciu przycisku swich w zamku maski otworzył zamek) działało mi to oryginalnie na pilocie od centralnego zamka ale tutaj w exusie jeszcze do tego nie dotarłem - proszę o wskazówki jak to podłączyć !!!Question

dziękuję za każdą radę #please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale domykanie (przewód brązowo-czerwony) działa nie tak.

Pod co to podłączyłeś ?

Mianowicie po zamknięciu i przytrzymaniu przycisku zamykania szyby się zamykają ale jak wyłączę alarm (przycisk otwierania) to otwierają mi się i szyby czego nie chcę !!!!!

W takim razie może przewód domykania podłączyłeś pod szyby.

Może rozpisz gdzie co podłączyłeś.

nie podłączyłem jeszcze otwierania tylnej maski (tzn, chodzi o to aby po wcisnieciu przycisku swich w zamku maski otworzył zamek)

Nie wiem jak to jest w B5, ale generalnie jest zasada, że zamek klapy jest jakby "spięty" z centralnym zamkiem i jak on się otwiera to i się otwiera klapa, ale może w B5 jest inaczej. Generalnie musisz poczytać, który przewód jest odpowiedzialny za otwieranie klapy, bo może być oddzielny, ale nie musi, bo tak jak wspomniałem wcześniej jest tak, że jak otwierasz auto to otwiera się tylna klapa.

działało mi to oryginalnie na pilocie od centralnego zamka ale tutaj w exusie jeszcze do tego nie dotarłem

Tym bardziej robi się prawdopodobne to co napisałem wyżej.

Poza tym trochę się niektórym dziwię - zaoszczędzają 150-200 zł za samą usługę montażu alarmu, poprzez co nie mają gwarancji, nie mają stempla zakładu montażu oraz męczą się sami z instalacją i jak widać są przy tym problemy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...