Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagażnik dachowy sedan


Gibon91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Jak w tytule, mam na oku Ori bagażnik do sedana, niestety, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat jego montażu w sedanie, nawet w instrukcji obsługi auta. Nie chcąc utopić kasy mam pytanie do osób które znają ten temat. Czy w A4B6 jest możliwość montażu owego bagażnika bez względu na rocznik? Czy może mocowania na ten bagażnik wychodziły w którymś tam roczniku? Bagażnik wygląda jakby był mocowany na przysłowiowy klips, natomiast chce się upewnić czy nie jest on dodatkowo mocowany do jakichś otworów montażowych. 

Proszę o odpowiedź. Urlop się zbliża a w tym roku bagaży znacznie więcej ze względu na małego szkraba :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jeśli to ori bagażnik to będzie pasował bez względu na rocznik w B6 otwory do jego mocowania są widoczne po otworzeniu drzwi.

Sam bagażnik opiera się na dachu a we wnęce drzwi pod dachem są otwory ustalające po jednym na drzwi jak je otworzysz to zobaczysz na pewno..

Sam bagażnik powinien mieć naklejki aby go prawidłowo założyć to bardzo ważne bo podpory są wyprofilowane pod odpowiednimi kątami i nie wolno tego zamienić a na naklejkach jest info z której strony i czy z przody czy z tyłu powinno być mocowanie...

Przed mocowaniem go na dachu dobrze jest dociąć sobie jakieś kawałki miękkiego materiału i podłożyć pod element opierający się na dachu ze względu że te bagażniki mają już trochę czasu i te gumy są twarde i mogą zostawić delikatny ślad na dachu a właściwie to na lakierze w miejscu kontaktu z nim w szczególności jak nie masz ori klucza do mocowania i dokręcisz go za mocno..

Jeśli to używka to zwróć uwagę:

czy ma naklejki obok podpór

czy ma kluczyki do zamków i czy wszystkie się zamykają prawidłowo

i czy ma ori ampula z miernikiem siły którym dokręcasz każdą podporę..

20220627_000513.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę zakładał swój to jak będziesz chciał się czegoś dowiedzieć to pisz..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce montażu jest też napisane od spodu na gumach, gdyby naklejek nie było.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, na taką odpowiedź liczyłem. :thumbup1: Zajrzałem za drzwi i rzeczywiście są punkty montażowe. W życiu bym się nie domyślił. @Robero321, @Remilo7 zanim zamówię, jeszcze jedno pytanko. Niby oryginał to oryginał, ale czy w tym przypadku również? Jeżeli to nie jest wasz pierwszy raz z tym bagażnikiem to napiszcie, proszę, jak się ogólnie sprawuje ten bagażnik? Czy może szukać czegoś nowszego, lepszego? Spojrzałem z ciekawości na Thule, ale ceny zaporowe no i chyba nie ma nic pasującego do B6. Jest również sporo innych marek na rynku i zastanawiam się jak to się ma do w/w oryginału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to magia oryginału, czy np. Thule też by się pod tym względem tak dobrze sprawdzał, ale jeżeli chodzi o hałas jaki generuje założony bagażnik, to uważam, że jest naprawdę dobrze. Często czytałem, że ludzie narzekali właśnie na to podczas użytkowania bagażników dachowych. 

A ogólnie to jestem zadowolony. Montaż bezproblemowy, na to też właśnie liczyłem kupując dedykowany bagażnik, stabilny, cena za używkę również była atrakcyjna, jedynie takie plastikowe pokrywki na kluczyk mogłyby być nieco lepiej wykonane, więc trzeba dosyć delikatnie się z tym obchodzić, żeby nie połamać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Jako, że w zeszłym roku sprawa z Ori bagażnikiem dachowym nie wypaliła, w tym roku, z niewielkim researchem w sieci, wpadł zestaw od Thule. 

Dla wszystkich którzy szukają alternatywy dla oryginału:

Belki THULE WINGBAR - mogą być oczywiście inne, ja wybrałem ten model ze względu na - podobno - lepsza aerodynamikę oraz cichszą jazdę.

Stopy THULE RAPID 754 - pełen zestaw z zamkami, kluczykami oraz kluczami do skręcenia całości.

THULE KIT 1212 - dedykowany zestaw mocowań do naszego modelu.

Całość wyniosła mnie 600 zł z przesyłką - wydaje mi się, że to niewiele w porównaniu do nowego zestawu. Na aucie wygląda to następująco:20230802_172500.thumb.jpg.2a190230a30017a6ec92ebc32c9c910c.jpg20230802_172616.thumb.jpg.4edca88effc833329f404ffcbcf19299.jpg20230802_172412.thumb.jpg.680b76676dbd036b63158c669932278b.jpg20230802_172220.thumb.jpg.8349489d0b98d0bc12f092f571aa546f.jpg20230802_172047.thumb.jpg.c754ed24025e3580b4214957fe1e9b6b.jpg20230802_172147.thumb.jpg.9bf919aba537af9b11cd80726330e92b.jpg

 

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, nie wygląda to źle. Przy prędkości 90 km/h nic nie słychać. Pozostaje wypożyczyć jakiś box i sprawdzić całość w trasie przy większych prędkościach.

 

Pozdrawiam! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...