Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGB] S4 Sedan -> RS4 Sedan


ajax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odkad rozpoczalem moja przygode z Audi, obiecalem sobie, ze bede jezdzil RS4 B5 ( najladniejsze Audi i wymarzony silnik :P ). Problem polega na tym, ze nie lubie Avantow i chce RS4 Limuzyne!!! Nadszedl czas kupna i pojawilo sie wiele dylematow...

Plan jest taki :

1. Kupuje S4 Sedana

- Kolor nie gra roli bo bede go prawdopodobnie calego malowal

- Musi byc Bose, zeby bylo miejsce na 8 glosnikow bez wiekszej rzezby

- Cala reszta nie gra roli bo chce zakupic kpl siedzen od RS4 B7 ( podejda P&P? ) a reszta jest w standardzie!

2. Silnik na razie zostanie bez modyfikacji ( mam bardziej ambitny plan na pozniej :P )

3. Wyglad zewnetrzny RS4 ( przod )

- Zderzak przedni + grill + blotniki

- progi

- listwy

- lusterka

- felga niekoniecznie RS4

4. Wyglad zewnetrzny RS4 ( tyl )

i wlasnie tutaj zaczynaja sie schody. Przeszukalem cale forum i nigdzie nie znalazlem konkretnej informacji, czy zderzak od RS4 da sie zalozyc na tyl S4 Limuzyny. Oczywiscie blotniki i drzwi zostana poszerzone bo rowniez progi wymagaja tej operacji ( tak wyczytalem ).

W tej kwestii rozwazylem pare opcji :

- zderzak od S4 bez modow ( wtedy przod poszerzony, tyl bez zmian ?! Chyba nie bedzie to dobrze wygladalo )

- zderzak od RS4 Avant ( jezeli jest wogole taka opcja, wczesniej zrobie symulacje na komputerze, zeby zobaczyc czy nie wyjdzie lipa )

- Kupienie S4 avanta, zeby nie bylo watpliwosci :P

- Rezygnacja z RS4 look ( byloby smutno :( )

5. Wnetrze z elementami RS4 ale tez mam ambitny plan, zeby zrobic scos od siebie :P

Jezeli ktos ma jakies uwagi/sugestie/pojecie to prosze o info. Nie chce sie wladowac na mine i kupic samochod ktory zaraz bede musial sprzedac bo "moj plan" nie bral czegos pod uwage!

Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz zrobić a4 , s4 na rs4 i to w lizmuzyni to spora rzezba ciebie czeka

z przodem nie bedzie problemu ale tył :mysli:

widziałem kiedyś jak w sedanie mocno poszerzali tylne błotniki wspawując reperaturki a drzwi tylne podeszły od rs4 avant

jeśli s4 to s4 bez zmian

jesli rs4 to rs4 bez zmian

jesli z a4 na rs4 i tylko sam przód to nie pokazuj sie na ulicy bo to małe nie porozumienie

przeróbka z s4 avanta na rs4 jest mniejsza rzezba ale i tak kosztowna

ja sugeruje tak

kup sobie s4 sedan w bdb stanie nawet jakbyś szukał rok czasu i pobaw sie z silnikiem i to konkretnie, tu masz pole do popisu

zrób konkretne mody silnika bo to jest najważniejsza sprawa jesli chodzi o całe auto

jak pobawisz sie z silnikiem s4 (wydaj tyle kasy ile byś wydał na blachy od rs4, wnetrze od rs4b7,lakier, robocizna+wiele nie przewidzianych niespodzianek) to wtedy zobaczysz ze ze zwykłego s4 zrobił sie kozacki potwór

a wygląd zostaw konstruktorom a4,s4, rs4 po stworzyli piekne auto którego nie powinno sie zmieniać

jeśli za mało to musisz pokonać traume i kupić rs4b5 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłem jest trochę zabawy ale można to zrobić. Trzeba tylko trochę porzeźbić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na silnik mam ale to dopiero pozniej jak dokupie kolejny samochod... gdzies za dwa lata. Ja robie miesiecznie 3k-4k km i nie stac mnie na chwile obecna na pojenie obfitej stajni... a mowie o obfitej bo pozniej chce go zrobic na 500-600KM. Jak pojezdze dwa lata ( jak sie nic nie bedzie dzialo i bede dbal o samochod ) to chyba bede mial pewniaka, ze motorownia zdrowa. Wtedy kapitalka i mody mechaniczne... ale musi byc jakis inny dupowoz do codziennej jazdy najpierw :P

Dobra, teraz bardziej konkretnie - czy zna ktos kogos ( ale brzmi :P ) Kto podejmie sie wyrzezania tylniego zderzaka od RS4 do S4 i tego nie spartoli? Z tego co wiem to Nowak_zg poszerzal tylek i calkiem niezle to wyglada wiec poczekam na jego opinie...

a wygląd zostaw konstruktorom a4,s4, rs4 po stworzyli piekne auto którego nie powinno sie zmieniać

Tia, ale chyba maja klopoty z pamiecia bo o RS4 Limuzynie zapomnieli!! :P

jeśli za mało to musisz pokonać traume i kupić rs4b5

S4 Limo szukam od 2 miechow.... powoli mysle nad Avantem :P Pocieszam sie i mowie mojej Niuni, ze bedzie gdzie wozek wsadzic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Nowak_zg poszerzal tylek i calkiem niezle to wyglada wiec poczekam na jego opinie...

Poszerzał ale przednie nadkola :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widziałem zrobione rs4 sedan, :kox: nie ma rzeczy nie mozliwych w takim razie. Szukaj zdjec w necie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Nowak_zg poszerzal tylek i calkiem niezle to wyglada wiec poczekam na jego opinie...

Poszerzał ale przednie nadkola :cool1:

kolego błotniki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Nowak_zg poszerzal tylek i calkiem niezle to wyglada wiec poczekam na jego opinie...

Poszerzał ale przednie nadkola :cool1:

hmm ale poszerzal cokolwiek, wiec ktos to musial zrobic i moze dupke tez zrobi ladnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajax kozak z Ciebie życze powodzenia :good:

[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2009, 19:33_________________________________________________błotniki poszezył chyba o 2-3 cm

tył to juz problem ale dla blacharza który lubi molestować blache to małe piwo

wykłądasz siana tyle jakbyś nakarmił dobrą stadnine i spiewa jak mu zagrasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykłądasz siana tyle jakbyś nakarmił dobrą stadnine i spiewa jak mu zagrasz

Wlasnie tutaj jest problem... juz nie raz sie przejechalem na fachowcach i wylozylem siano a w zamian dostalem LIPE. Dlatego klepac blotniki to pojechalbym na drugi koniec Polski, jezeli tylko jest gwarancja, ze dobrze to zrobia!

BTW, Przednie blotniki od RS4 + zderzak podchodza P&P?

Już widziałem zrobione rs4 sedan, kox nie ma rzeczy nie mozliwych w takim razie. Szukaj zdjec w necie good

Zdjecia widzialem, ale info brak a wszystko kryje sie wewnatrz, wiec nadal nic nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykłądasz siana tyle jakbyś nakarmił dobrą stadnine i spiewa jak mu zagrasz

Wlasnie tutaj jest problem... juz nie raz sie przejechalem na fachowcach i wylozylem siano a w zamian dostalem LIPE. Dlatego klepac blotniki to pojechalbym na drugi koniec Polski, jezeli tylko jest gwarancja, ze dobrze to zrobia!

BTW, Przednie blotniki od RS4 + zderzak podchodza P&P?

Już widziałem zrobione rs4 sedan, kox nie ma rzeczy nie mozliwych w takim razie. Szukaj zdjec w necie good

Zdjecia widzialem, ale info brak a wszystko kryje sie wewnatrz, wiec nadal nic nie wiem :P

Dorwać tylne błotniki avantowskie z rs4 , bo tylko takie są , rzecz jasna i wspawać jak najwięcej się da do twojego sedana , zawsze to mniej rzeźby, drzwi też z rs4, ze zderzakiem będzie już lżej , po za tym to plastik więc łatwiejszy w obróbce.[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2009, 19:57_________________________________________________tu kilka fotek

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.audiworld.com/features/feature/pix/RS4sedan3s.jpg&imgrefurl=http://www.audiworld.com/features/feature/rs4sedan.shtml&usg=__AkyRG1WPqVG-KDk8jDxMOH3FhDg=&h=450&w=600&sz=167&hl=pl&start=3&tbnid=wRW2Znsx9kr7CM:&tbnh=101&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Drs4%2Bb5%2Bsedan%26gbv%3D2%26hl%3Dpl[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2009, 19:59_________________________________________________i jeszcze

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://static.pagenstecher.de/uploads/7/73/73a/73a1/normal/DSC00418.jpg&imgrefurl=http://www.pagenstecher.de/Auto-Tuning/Auto-Galerie/t164237p1/Audi-RS4-B5-Limousine.html&usg=__VniqaH3EWosVoFiIDI_Y2QgOIH0=&h=413&w=550&sz=71&hl=pl&start=4&tbnid=PBrrJxF4yD8PeM:&tbnh=100&tbnw=133&prev=/images%3Fq%3Drs4%2Bb5%2Blimusine%26gbv%3D2%26hl%3Dpl%26sa%3DG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logicznie podchodząc to nie mozesz zostawic ori s4 zderzaka, bo nie spasuje do poszerzonych błotników , więc jak już będą błotniki rs4 to zderzak tył rs4 będzie przysłowiowym małym piwem przy tym wszystkim.

Ps.Trzymam kciuki za ciebie, ajax jak dojdzie ten projekt do skutku i skończysz go ,to będzie mega kozak. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logicznie podchodząc to nie mozesz zostawic ori s4 zderzaka, bo nie spasuje do poszerzonych błotników , więc jak już będą błotniki rs4 to zderzak tył rs4 będzie przysłowiowym małym piwem przy tym wszystkim.

Ps.Trzymam kciuki za ciebie, ajax jak dojdzie ten projekt do skutku i skończysz go ,to będzie mega kozak. :kox:

Ale ten niebieski to jaki ma zderzak? Nie wyglada na RS4.... moze uda sie jakos poszerzyc sama czesc blotnika nad kolem? Wlasnie problem polega na tym, ze nie ma jak tego sprawdzic bez prob i bledow ;/

P.S. Dzieki ale nie zapeszajmy, teraz jak wszystko spisuje i reasumuje to widze, ze zadanie nie bedzie latwe wiec chyba najwazniejsze to sie nie poddac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, P

Kurde na 100% ci nie powiem , ale intuicyjnie , jeżeli masz błotniki z rs4 i zderzak z rs4 powinno być p&p, a jeżeli nie to nie będzie dużej rzeźby, zaraz znajde linka gdzie s4 avant był robiony na rs4 w klubie , dużo foto i info :good:[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2009, 21:52_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_audi_s4rs4_auto_do_sprzedania-t27120.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale przeróbka z avanta s4 na avanta rs4 to zaden problem

przerób s4 sedan na całość w stylu rs4 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cena to sedana dotyczy chyba

10 000 $ tanio to nie jest , myśle ze części z allegro załatwić w dobrych cenach i wio do good lakiernika- blacharza, wyjdzie taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...