Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągły błąd radia - 01044


Rayek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam dość dziwny problem z moim radiem.

Jakiś czas temu moje radio Concert 2+ zepsuło się więc kupiłem drugie takie samo, generalnie wszystko działa, w codziennym użytkowaniu radio nie sprawia żadnych problemów, problem natomiast pojawia się po podłączeniu komputera do auta - radio cały czas sypie błędem "Control module incorrectly coded" (kod błędu: 01044), zwyczajnie mnie to drażni bo po każdym skanie błędów w aucie widzę ten komunikat mimo że wszystko jest tak naprawdę w porządku. Próbowałem już różnych kodowań ale to nic nie zmienia, radio na pewno mam zakodowane poprawnie, dokładnie tak samo jak poprzednie radio które tego błędu nie wyrzucało.

Potrzebuję pomocy jak mogę się pozbyć tego błędu, o ile jest to w ogóle możliwe.

 

Moje obecne kodowanie to - 0210201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś kodowanie w starym radiu? Masz gdzieś zapisany autoscan ze starym radiem?

Wrzuć aktualny i stary autoscan. 

Coś za dużo cyfr masz w tym aktualnym kodowaniu (normalnie jest tylko 5). 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Jakie miałeś kodowanie w starym radiu? Masz gdzieś zapisany autoscan ze starym radiem?

Wrzuć aktualny i stary autoscan. 

Coś za dużo cyfr masz w tym aktualnym kodowaniu (normalnie jest tylko 5). 

W poprzednim radiu miałem kodowanie - 0410211, ale teraz mam je lekko zmienione bo w międzyczasie dołożyłem multifunkcję, bose i wyciąłem z auta kompletnie moduł telefonu.

 

Przy okazji pokażę jak wygląda lista kodowania dla tego radia.

 

Screenshot_20220701-115833_OBDeleven.thumb.jpg.a5baba6b2951993868b3c74caf678d5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, znalazłem przyczynę problemu - nie zakodowałem informacji o zmieniarce CD, mam do radia podłączoną zmieniarkę WEFA606, która działa z radiem bez problemów od samego początku dlatego nawet o tym wcześniej nie pomyślałem, dodałem tą informację do kodowania i choć niczego to nie zmieniło w działaniu radia to już nie mam żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...