Skocz do zawartości
IGNOROWANY

doświetlanie zakrętów w lampach oraz skrętny xenon


wajch0wsky

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim, to mój pierwszy post i piszę z problemem dotyczącym świateł.

Elektryk coś pochrzanił i nie mogę uruchomić doświetlania zakrętów, które znajduję się w lampach przy xenonach, H7 jak się nie mylę. Jest jakieś kodowanie na to? szukałem ale nie mogę nic znaleźć, wszystko dotyczy tylko doświetlania z halogenów.

Drugi temat to skrętne xenony, po roku posiadania samochodu dowiedziałem się, że mam auto wyposażone w skrętne (wlepka w bagażniku oraz numery lamp), tylko nie mogę wejść do modułu 55 jak sie nie mylę, gdzie powinno być kodowanie. Światła przy odpalaniu samochodu się poziomują oraz robią "zeza" ale podczas jazdy są nieruchomespacer.pngspacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie zakrętów w skrętnych bixach w Twoim modelu realizowane jest nie poprzez światła przeciwmgielne, tylko poprzez dotatkową żarówkę H7, siedzącą obok soczewki. Aby soczewki skręcały wraz z ruchem kierownicy i doświetlanie zakrętów działało, wyłącznik świateł musi być usawiony w pozycji "Auto". Nie wejdziesz do modułu 55 bo w polifcie go nie ma. Samopoziomem i funkcją skrętną steruje BCM1.

 

Co robił dokładnie elektryk przy aucie?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Muskel1 napisał:

Doświetlanie zakrętów w skrętnych bixach w Twoim modelu realizowane jest nie poprzez światła przeciwmgielne, tylko poprzez dotatkową żarówkę H7, siedzącą obok soczewki. Aby soczewki skręcały wraz z ruchem kierownicy i doświetlanie zakrętów działało, wyłącznik świateł musi być usawiony w pozycji "Auto". Nie wejdziesz do modułu 55 bo w polifcie go nie ma. Samopoziomem i funkcją skrętną steruje BCM1.

Co robił dokładnie elektryk przy aucie?

tylko właśnie doświetlanie działało wcześniej przy skręcie kierownicą a teraz działa tylko przy włączonym kierunku (chociaż muszę dokładniej sprawdzić bo nie jeżdżę aktualnie podczas mroku)

elektryk chciał załączyć skrętne xenony, coś naklikał a xenony nadal nie skręcają :/ . nie wiem czy jest specjalne kodowania czy coś jest nie tak z autem 

Edytowane przez wajch0wsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebał tylko w kodowaniach czy przerabiał coś w wiązkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Grzebał tylko w kodowaniach czy przerabiał coś w wiązkach?

tylko kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, tylko na takich jeżdżę. Xenon nigdy nie skręcał podczas jazdy tylko przy odpalaniu i poziomowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pełny autoscan z vcds wszystkich sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświetlanie przez H7 sprawdzone w czeluściach garażu. na pozycji auto, działa! elektryk sprawdzał to w dzień przy wyłączniku na pozycji załączonych świateł a nie na AUTO :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wajch0wsky napisał:

doświetlanie przez H7 sprawdzone w czeluściach garażu. na pozycji auto, działa! elektryk sprawdzał to w dzień przy wyłączniku na pozycji załączonych świateł a nie na AUTO :facepalm:

Więc skrętne też powinny działać. Na postoju w garażu nie sprawdzisz. Pojazd musi być w ruch i wyłącznik na Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Więc skrętne też powinny działać. Na postoju w garażu nie sprawdzisz. Pojazd musi być w ruch i wyłącznik na Auto.

Podczas jazdy nigdy nie zauważyłem tego aby chociaż trochę się poruszały. ruch xenonów powinien być zauważalny dla oka, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wajch0wsky napisał:

Podczas jazdy nigdy nie zauważyłem tego aby chociaż trochę się poruszały. ruch xenonów powinien być zauważalny dla oka, czy się mylę?

Powinien, najlepiej widoczny przy jezdzie z małą prędkością i naprzemienniej zmianie kierunku jazdy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Powinien, najlepiej widoczny przy jezdzie z małą prędkością i naprzemienniej zmianie kierunku jazdy.

niestety nic takiego u mnie nie występuję. postaram sie nagrać film

idę poszukać opcji autoscan sterowników, tylko że nie posiadam vcds'a. Nada się z urządzenia Launch czy kombinować od kogoś vcds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wajch0wsky napisał:

niestety nic takiego u mnie nie występuję. postaram sie nagrać film

idę poszukać opcji autoscan sterowników, tylko że nie posiadam vcds'a. Nada się z urządzenia Launch czy kombinować od kogoś vcds?

VCDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

VCDS

okej, ogarnę na jutro od znajomego i będę pisał :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wajch0wsky napisał:

okej, ogarnę na jutro od znajomego i będę pisał :D 

 

Pelny autoscan jako plik .txt

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na próbę w sterowniku 09

W Byte 2 odznaczyłbym Bit 6 

w Byte 3 odznaczyłbym Bit 5

w Byte 4 zaznaczyłbym Bit 7

w Byte 5 odznaczyłbym Bit 6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Możesz na próbę w sterowniku 09

W Byte 2 odznaczyłbym Bit 6 

w Byte 3 odznaczyłbym Bit 5

w Byte 4 zaznaczyłbym Bit 7

w Byte 5 odznaczyłbym Bit 6

 

niestety nie pomogło, Byte 2, 3, i 5 był odznaczony, zmieniłem tylko Byte 4 ale wciąż nie działa. ani na postoju ani podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziesz chyba musiał wybrać się do ASO w celu przywrócenia sterownika 09 do stanu w jakim wyjechał z fabryki. Podłączą auto online i przywrócą kodowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...