Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI Ultra - Niedostateczne chłodzenie silnika 26934 - termostat?


Michu1988

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko :hi:

Pacjent: A4 B9 TFSI Ultra 190KM

Problem: Zapaliła mi się kontrolka Systemu kontroli spalin, udałem się na szczegółową diagnozę do speca od grupy VW, po podłączeniu kompa oznajmił, że do wymiany jest termostat - koszt 2000zł z wymianą.

Trochę mnie zamurowało, bo oprócz odpalonej kontrolki totalnie nic nie wskazuje na jakąś usterkę. Przez ten fakt, totalnie nie pomyślałem o tym, że nie pokazał mi tego błędu.

Pojawiły się wątpliwości i udałem się do innego mechanika, podpiął kompa i bez szczególnego wskazania oznajmił "26934 Niedostateczne chłodzenie silnika".

Co to może być? Wujek google nie jest zbyt pomocny :/

Inna sprawa to cena termostatu? Po wpisaniu "termostat audi a4 b9" wyskakuje od 120-300 zł a nie 2000...

Duże zimne piwo za wszelką pomoc :)

Edytowane przez Michu1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Michu1988 napisał:

Uszanowanko :hi:

Pacjent: A4 B9 TFSI Ultra 190KM

Problem: Zapaliła mi się kontrolka Systemu kontroli spalin, udałem się na szczegółową diagnozę do speca od grupy VW, po podłączeniu kompa oznajmił, że do wymiany jest termostat - koszt 2000zł z wymianą.

Trochę mnie zamurowało, bo oprócz odpalonej kontrolki totalnie nic nie wskazuje na jakąś usterkę. Przez ten fakt, totalnie nie pomyślałem o tym, że nie pokazał mi tego błędu.

Pojawiły się wątpliwości i udałem się do innego mechanika, podpiął kompa i bez szczególnego wskazania oznajmił "26934 Niedostateczne chłodzenie silnika".

Co to może być? Wujek google nie jest zbyt pomocny :/

Inna sprawa to cena termostatu? Po wpisaniu "termostat audi a4 b9" wyskakuje od 120-300 zł a nie 2000...

Duże zimne piwo za wszelką pomoc :)

Bo to nie termostat tylko regulator płynu chłodzącego ma usterkę i w ASO faktycznie kosztuje ponad 2k. 

06L121111M

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Michu1988 napisał:

 

Inna sprawa to cena termostatu? Po wpisaniu "termostat audi a4 b9" wyskakuje od 120-300 zł a nie 2000...

Duże zimne piwo za wszelką pomoc :)

Masz w tym silniku moduł pompy wody razem z elektronicznie sterowanym termostatem i dlatego jest takie drogie. Nr. części 06L12111H jeżeli się nie mylę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... liczyłem, że to jednak będzie jakaś głupota :/

15 godzin temu, Muskel1 napisał:

Wrzuć pełny autoscan (protokół diagnozy).

Niestety ten od wyceny na 2k nic mi nie udostępnił a drugi podał tylko wyżej napisany nr...

Jest sens bulić kolejne 100pln? Bo widzę, że i tak wszystko wskazuje na ten termostat z regulatorem płynu...

ALLEGRO.PL

1500 oryginał z Aso... więc z tym 2k nic nie kręcił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michu1988 napisał:

Jest sens bulić kolejne 100pln? Bo widzę, że i tak wszystko wskazuje na ten termostat z regulatorem płynu...

Na podłączenie pod komputer?

Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michu1988 napisał:

Ehhh... liczyłem, że to jednak będzie jakaś głupota :/

Niestety ten od wyceny na 2k nic mi nie udostępnił a drugi podał tylko wyżej napisany nr...

Jest sens bulić kolejne 100pln? Bo widzę, że i tak wszystko wskazuje na ten termostat z regulatorem płynu...

ALLEGRO.PL

1500 oryginał z Aso... więc z tym 2k nic nie kręcił :/

Potwierdź czy kolega H4mm3R na pewno podał Ci właściwy nr części. Numer podany przez Muskel1 06L12111H wydaje się być właściwszy i trochę bardziej łaskawy cenowo.

 

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pl_adamk napisał:

Potwierdź czy kolega H4mm3R na pewno podał Ci właściwy nr części. Numer podany przez Muskel1 06L12111H wydaje się być właściwszy i trochę bardziej łaskawy cenowo.

 

ALLEGRO.PL

 

H zamienia się na M i P a wcześniej masz jeszcze J, K i L. W zasadzie co nie kupisz to będzie pasować. 

 

image.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...