Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sedan B6 wzmacniacz anteny


marekg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, radio zaczęło bardzo słabo odbierać. Chciałem zapytać co jest po drodze od radia do wzmacniacza na tylnej szybie? Mam TMF ale już sprawdzałem połączenie  z obejściem go i raczej to nie z nim problem. Zanim zacznę na poważnie polować na nowy moduł z tyłu chciałem się upewnić czy jeszcze nie ma po drodze jakiegoś magicznego pudełka.

Generalnie jest problem i udaje się złapać stacje radiowe tylko w rejonach bardzo silnego sygnału. Po odpięciu przewodów z modułu na szybie przestaje działać cokolwiek.

Jeśli dobrze pamiętam błąd to było to związane z otwartym obwodem anteny.

Jeśli doświadczenie podpowiada, że to właśnie ten moduł padł to jakie są ewentualne zamienniki dla tego z końcówką "A"?

 

dzięki z góry za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny idą bezpośrednio z radia do wzmacniacza na szybie.

W sedanach to czesty przypadek, pękają elementy na wzmacniaczu i stąd słaby sygnał. Szukaj nie uszkodzony i czym nowszy tym lepiej.

Poszukaj w etce online na jaki zamienia się Twój numer obecnego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na aukcjach są dostępne wzmacniacze zarówno z dwoma jak i trzema wtyczkami. U mnie są dwie (brak żółtej  środkowej). zastanawiam się czy taki moduł na trzy wtyczki u mnie zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6/ B7  działało.. U ciebie możliwe że też zadziała

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiłem wczoraj wzmacniacz 8e5 035 225 s, taki na trzy wtyczki. U mnie jako, że był moduł A wtyczki są tylko dwie. Po podłączeniu radio odbiera zdecydowanie lepiej aczkolwiek nie jest to ideał. Ktoś wie do czego jest to środkowe gniazdo na module anteny i co ew. zrobić żeby poprawić jeszcze odbiór ? zanim zacznę szukać modułu A lub ekwiwalentnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...